banner864

ABD'den önemli hamle 04 Kasım 2014, 17:53

Amerika, Suriye yönetiminin işlediği iddia edilen savaş suçlarını araştıran komisyondan desteğini çekti. Amerika, Uluslararası Adalet ve Hesap Verilebilirlik Komisyonu'na her yıl ödediği 500 bin dolar yardımı durdurdu.
"Suriye'de öncelikli hedefimiz Esad değil, IŞİD" diyen Amerika'dan dikkat çeken bir hamle geldi.

Amerika, Suriye Cumhurbaşkanı Beşar Esad'ın işlediği iddia edilen savaş suçlarını araştıran kurumdan desteğini çekti. Amerika, Uluslararası Adalet ve Hesap Verilebilirlik Komisyonu'na her yıl ödediği 500 bin dolar yardımı durdurma kararı aldı. Komisyon sözcüsü Nerma Jelacic, "Bize, cezai incelemelerin 2015 programında öncelikli olmadığı söylendi" diyerek son durumla ilgili bilgi verdi.

Rapp, İngiltere, Danimarka, Almanya, Norveç ve İsviçre’den yılda toplam 5 milyon dolar yardım alan Komisyon, Suriye yönetiminin işlediği iddia edilen savaş suçlarını kanıtlayan belge bulmaya çalışıyor.

ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorumlar

yarkın demirözcan :

seğerli türk milleti ayn el arab da bir tulüat oyunu oynanıyor ve bu da milletin gözü önünde sergileniyor abd.nin amacı türkiye ile surye yi bir birine düşürmekti onuda başardı şimdi türkiye nin başını büyük belaya soktular ve bu daha başlangıç akp daha başımıza neler gelecek abdye piyon olmak işte böyle birşey artık türk milleti gözünü dört açmalı

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar