ABD'den Orgeneral Akar'a liyakat ödülü 28 Ocak 2015, 12:10

ABD'ye giden Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hulusi Akar'a, ABD tarafından liyakat nişanı verdi. Liyakat nişanının gerekçesi, "Suriye konusundaki tutumu ve Türkiye ile ABD askeri kuvvetlerinin işbirliğine sağladığı katkılardan dolayı" olarak açıklandı. Ödülü Akar'a ABD Kara Kuvvetleri Komutanı Ray Odierno takdim etti.
 ABD Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ray Odierno, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hulusi Akar’a liyakat nişanı verdi. 
Nişan Akar'a, "Suriye konusundaki tutumu ve Türkiye ile ABD askeri kuvvetlerinin işbirliğine sağladığı katkılardan dolayı" verildi.

Nişan'ı Akar'a ABD Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ray Odierno taktı. Ödül için Washington’da düzenlenen törene, 100’e yakın üst düzey askeri yetkili katıldı.

Orgeneral Akar, Cuma gününe kadar Washington’a kalacak. Akar, Pentagon’daki toplantılara katılacak.

Pentagon’daki programda Akar’ın Amerikan Genelkurmay Başkanı Orgeneral Martin Dempsey ile görüşmeyeceği belirtildi. Ancak Türk komutanın Amerikan Genelkurmay 2. Başkanı Orgeneral James Winnefeld’ın ofisine bir ziyarette bulunacağı açıklandı.

ulusalkanal.com.tr

Fotoğraflar: Cory HANCOCK

Yorumlar

alper tekin :

türk generaline liyakat nişanını sadece türk devleti takar takılan nesne tasmadan farksızdır.onur kırıcıdır.rezilliktir.

yenal şenel :

demek ki görevini iyi yapmış!!!!

Malik boyraz :

bir turk generali yabancidan neden madalya alir

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar