ABD'den tarihi geri adım 04 Kasım 2013, 10:25

ABD de Mısır konusunda tarihi bir geri adım attı. Amerikan Dışişleri Bakanı John Kerry, Mısırlı mevkidaşı Nebil Fehmi ile kameraların karşısına geçti. Kerry, "Mısır ordusunun niyeti ülkede demokrasiyi yeniden tesis etmek" dedi.
Amerikan Dışişleri Bakanı John Kerry, Mısır ordusunun ülkede demokrasiyi yeniden tesis edeceğine dair işaretler olduğunu söyledi.

Kerry, başkent Kahire'de Mısırlı mevkidaşı Nebil Fehmi ile basın karşısına geçti.

"Mısır'da Mursi'yi görevinden uzaklaştıran generallerin niyetinin, demokrasiyi yeniden tesis etmek olduğu" yönündeki açıklamalarının hatırlatılması üzerine "Şu ana kadar işaretler, niyetlerinin bu olduğunu gösteriyor" dedi.

Kerry, İhvan'a yönelik "adil ve şeffaf yargılama" konusunda Nebil Fehmi ile anlaştıklarını ifade etti.

Mısır Dışişleri Bakanı Nebil Fehmi de Kerry'nin ziyaretini "inşa görüşmesi" olarak değerlendirdi. Fehmi, iki ülke halkının menfaatleri doğrultusunda daha fazla çaba sarfedeceklerini belirtti.


ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

diğer ordularda :

o zaman diğer ülkelerin ordularıda demokrasiyi yeniden tesis etmek için müdahale edebilirler.

serkan acarel :

sayin kerry (asil ismi cohen !) siz misir i birakin da, kendinize bakin ! sizin demokrasi anlayisinizi irak da, afganistan da, pakistan da ve diger ülkeler de her gün görüyoruz ! demokrasiymis, insan haklariymis, hic alakasi yok, amacin petro dolar beyefendi - sanki biz anlamiyoruz da !

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar