banner864

ABD'nin Ayn El Arap yorumu! 22 Ekim 2014, 14:11

ABD Savunma Bakanlığı Sözcüsü John Kirby, Ayn El Arap'ta IŞİD saldırının giderek arttığını söyledi. Kirby, "Kobani'de durum hala belirsiz ve değişken. Kentin hâlâ düşebileceğine inanıyoruz" dedi.
ABD Savunma Bakanlığı Sözcüsü John Kirby, günlük basın brifinginde Ayn El Arap'taki gelişmleri değerlendirdi.

IŞİD saldırılarının yoğunlaştığını söyleyen Kirby, "Kobani'de durum hala belirsiz ve değişken. Kentin hâlâ düşebileceğine inanıyoruz" dedi. ABD ordusunun IŞİD hedeflerini vurmaya devam ettiğini belirten Kirby, IŞİD'le mücadele eden Kürt gruplara yardım ettiklerini belirtti.

Ayn El Arap'ta karmaşık ve çekişmeli bir atmosferin bulunduğunu söyleyen Kirby, IŞİD'in eline geçen ABD silahları ile ilgili de konuştu. Görüntülerin internette yeni yayınlandığını ve gerçekliğini araştırdıklarını aktaran Savunma Bakanlığı sözcüsü, "Analistlerin en hızlı şekilde görüntülerin gerçekliğini araştırmak için çalıştıklarını söyleyebilirim" dedi.

Kirby, bir soru üzerine 8 Ağustos'tan bu yana IŞİD hedeflerine yönelik Irak ve Suriye'de devam eden operasyonların günlük 7,6 milyon dolardan toplam 424 milyon dolara mal olduğunu bildirdi.

ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar