banner864

''ABD'nin partneri CHP'' 20 Ocak 2015, 12:55

CHP Genel Başkan Yardımcısı Murat Özçelik, ABD'nin CHP'ye iyi bir partner olarak baktığını söyledi. Özçelik, "partner" nitelemesiyle, "ABD'nin Türkiye”deki laik partiyle ilişkilerini geliştirmesi gerektiğini kastettiğini" belirtti.
CHP Genel Başkan Yardımcısı Murat Özçelik, ABD’nin CHP’ye iyi bir partner olarak baktığını söyledi.
Stratejik İletişim Merkezi’nin düzenlediği İstanbul Forum'nun ikinci oturumunda konuşan Murat Özçelik, CHP’ye yöneltilen “Kürt politikası yok” eleştirilerini kabul etmediklerini söyledi. ÖZçelik, "Kuzey Irak yönetimi ve Suriye’deki Kürtlerle ilişkilerinin çok iyi olduğunu" belirtti.

Kılıçdaroğlu'nun Kürt politikasını emanet ettiği Özçelik, ABD ile Türkiye arasındaki ilişkilerin kötü bir dönemden geçtiğini söyledi. Özçelik, "ABD CHP’ye çok iyi bir partner olarak bakıyor, bakacak” ifadelerini kullandı. 

Aydınlık Gazetesi'nin haberine göre, Özçelik'e “Partner" ifadesiyle neyi kastettiği soruldu. Özçelik, “Artık ılımlı İslam projesi bitmiştir. Batı da bunu görmeli. Zaten laikliğin önemini anladı. Türkiye”deki laik olan partiyle ilişkilerini geliştirmesi gerektiğini kastettim” dedi.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

meryemce :

abd nin ülkemizi düşürdüğü hal belliyken abd den inayet dilenmek nasıl birşey ola düşmanımdan asla el aman dilemediğim için bilmiyorum

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder