banner864

ABD'nin yeni müttefiki PKK 10 Kasım 2014, 17:50

“Amerika’nın yeni müttefiki PKK’dır”. Pentagon’un İran ve Irak danışmanı Michel Rubin bu ifadeleri kullandı. Washington'ın artık Ankara yerine PKK'yı tercih edeceğini vurguladı. Rubin, ABD'nin PKK'yı özgürlük savaşçısı olarak gördüğünü kaydetti.
Pentegon’un Irak ve İran danışmanı, Michel Rubin, “Amerika'nın yeni müttefiki PKK'dır” dedi.

Amerika için iç ve dış strateji üreten Dış İlişkiler Konseyi üyesi Michel Rubin Aydınlık gazetesine konuştu. Amerika'nın Türkiye'ye yaklaşımı konusunda çarpıcı ifadeler kullandı.

Rubin, Washington'ın bundan sonrası için tercihini PKK'dan yana kullanacağını belirtti.

"Eskiden Kürt milliyetçileri bana kızardı çünkü onlara ABD’yi Kürtlerle Türkler arasında bir seçim yapmaya zorlamayın, Kürdistan ile Türkiye arasında bir seçim yapmak zorunda kalırsak, Ankara’yi seçeriz derdim ancak Washington ‘un Türkiye yerine PKK’yi tercih ettiği bir noktaya geldik"

Rubin, Amerika’nın PKK'nın tezlerini kabul ettiğini belirtti.

"Amerikalılar PKK/YPG’yi özgürlük savaşçısı olarak görüyor. Bunun sebebi de hem Erdoğan'ın politikaları hem de Türkiye’nin diplomatik hi,zmetlerini profesyonel bir hizmetten bir şaka haline dönüştürmesidir"

Barzani’nin Ayn El Arab konusunda samimi olmadığını ifade eden Rubin, PKK ve Barzani arasındaki anlaşmazlığa dikkat çekti.

ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar