banner864

Abdullah Gül başbakanın kim olacağını açıkladı 19 Ağustos 2014, 23:22

Önümüzdeki hafta görevini devretmeye hazırlanan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Çankaya köşkündeki son veda resepsiyonunda gündeme damga vuracak açıklamalar yaptı. Yeni Başbakanı açıklayan Gül, AKP'den kendisine saygısızlık yapıldığı söyledi. Bugüne kadar suskunluğu ile bilinen Hayrunisa Gül'de "Saf değiliz, yapılan her şeyin farkındayız" dedi.

Abdullah Gül başbakanın kim olacağını açıkladı paylaşan: ulusalkanal
Köşke çıkışları ilklere sahne olan Gül çiftinin köşke vedalarında da ilkler yaşandı. Abdullah Gül, AKP içinde yaşanan karışıklığı üstü kapalı dile getirdi. Hayrunisa Gül'ün gazetecilere tepkisi ise Gül cephesindeki gerginliği gözler önüne serdi.

Gül "Görev sürem bitti" derken sesi titredi.

Ayrım yapmadığını vurgulayan sözleri, siyasete devam edeceğinin işaretleriyle doluydu.

Gül asıl açıklamaları ise resepsiyon sonrası yaptı. Gazetecilere yeni Başbakanı açıkladı.

Sitemi de vardı Gül'ün. Kendisine 'saygısızlık' yapıldığının altını çizdi.

Abdullah Gül, siyasete dönme konusundaki kararlığını bir kez daha gösterdi.

Parlamenter sistemden yana olduğunu dile getiren Gül, Erdoğan'ın vekilliğinin düşmesi gerektiği yönündeki tartışmalarına kısa cevap verdi.

Resepsiyona asıl damgasını vuran ise Hayrünnisa Gül'ün sözleri oldu. "Saf değiliz ne olup bittiğini biliyoruz" diyerek AKP'yi açık açık eleştirdi.

Hayrunnisa Gül, Yeni Şafak'ın Ankara temsilcisi Abdulkadir Selvi'ye "Sizinle tokalaşmak istemiyorum, çok kırgınım" diyerek elini de uzatmadı.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

Saban Capulcu :

bay gül, ahmet beyi keske kazandirmasaydin. görmüyormusun suriyede, irakta akitilan kanlari? bunlar kimin yüzünden acaba?

CENAP AYTEPEW :

evet devleti̇mi̇zi̇n kazandiği devlet adami...zamaninda sinir komşularimizin hi̇ç bi̇ri̇yle aramiz i̇yi̇ deği̇l...topraklarimizin bi̇r kismi pkkye terk edi̇lmi̇ş...adalarimiz i̇şkal edi̇li̇yor ..bi̇ri̇ çikip i̇ki̇ füze salliyalim .savaş sebebi̇ sayalim di̇yor .sende kazandirdiğin devlet adami i̇le i̇fti̇har e t bakalim başbakan olunca i̇fti̇har edeceği̇n daha neler yapacak.

muharrem elçi :

'harbi boynuz',' harbi kulağı' geçmiş desene

Hasan BASRİ :

kimse boşuna tahmin yürütmesin rte müezzinoğlunu başbakan atayacak çünki parmağinda oynatacaği tek kişi o.

Timur :

anlasildi ... ülkedeki her insanimiz birbirine düsecek dost kelimesi türkiyeden silinecek; dost ülke birakmayan görevi düsman yaratmakla geçmis "ahmed son of davud and arab lover " geliyor ... (arabi türkten önce seven gitsin araba baskanlik etsin ) turkler artik bu akp'yi istemiyor (devsirilmemis türkler) //

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar