banner864

Abdullah Gül'den bayrak açıklaması 09 Haziran 2014, 17:41

Herkesi sorumlu davranmaya çağrıyorum. Bu ve benzeri çirkin tahrikler amacına ulaşamayacaktır. Bayrağın indirilmesini şiddetle kınıyorum.
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Diyarbakır'daki Türk bayrağının indirilmesiyle ilgili tepki gösterdi. Bayrağın indirilmesini şiddetle kınadığını ifade eden Gül, "Bu ve benzeri çirkin tahrikler amacına ulaşamayacaktır" dedi.

Cumhurbaşkan Abdullah Gül, Diyarbakır'da Türk Bayrağı'nın indirilmesi olayına ilişkin bir açıklama yaptı.
Gül, açıklamasında bayrağın indirilmesini kınayarak; "Bu ve benzeri çirkin saldırı ve tahrikler hiçbir zaman amacına ulaşamayacaktır. Sorunların çözümü sürecinde, herkesi sorumlu davranmaya, provokatif eylem ve söylemlerden kaçınmaya çağırıyorum" dedi.

Cumhurbaşkanı Basın Merkezi'nden yapılan açıklama şöyle; "Diyarbakır 2'nci Hava Kuvvet Komutanlığı’nda direkteki Türk Bayrağı’nın bir gösterici tarafından indirilmesini şiddetle kınıyorum. Bayrak hepimizin bayrağı, ortak sembolü ve en önemli değeridir. Millet olarak ezelden ebede uzanan tarihi yolculuğumuzda bağımsızlığımızı ve bunun için verdiğimiz ortak mücadeleyi simgelemektedir. Şunu açıkça vurgulamak isterim ki: Bu ve benzeri çirkin saldırı ve tahrikler hiçbir zaman amacına ulaşamayacaktır. Sorunların çözümü sürecinde, herkesi sorumlu davranmaya, provokatif eylem ve söylemlerden kaçınmaya çağırıyorum."

ulusalkanal.com.tr
Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar