Abdullah Gül'e koruma ordusu! Hizmetine geçirdi! 11 Ekim 2014, 12:09

Görevini Tayyip Erdoğan’a devreden 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün, 55 koruma memuru ve 45 hizmet personelini kendi hizmetine aldığı öğrenildi. Gül’ün ayrıca 18 aracı da kendisine tahsis ettiği belirtildi.
Görevini  Tayyip Erdoğan’a devreden 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün, 55 koruma memuru ve 45 hizmet personelini kendi hizmetine aldığı öğrenildi. Gül’ün ayrıca 18 aracı da kendisine tahsis ettiği belirtildi.

Habertürk'te yer alan habere göre; Eski Cumhurbaşkanlarının yasal olarak Çankaya Köşkü’nden ayrılırken personel ve makam aracı alma hakkı bulunuyor. Gül’ün yanına aldığı personelin maaşları da aynı hak kapsamında devlet tarafından ödenecek. 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül döneminde Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri görevini yürüten Mustafa İsen,10. Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer’in, Köşk’e ait 2 makam aracı ile 16 personeli yanına aldığını açıklamıştı. 7. Cumhurbaşkanı Kenan Evren 5, 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel ise emekli olurken 6 personeli hizmetine almıştı. Cumhurbaşkanlığı kaynakları, Gül çiftinin halen Tarabya’daki Cumhurbaşkanlığı Köşkü’nde kaldığını, personel sayısının daha sonra düşürülüp revize edilebileceğini belirttiler.

Kaynak: Cumhuriyet

Etiketler

Yorumlar

cenap aytepe :

50 kişi koruma 18 araba ....800.lira askeri ücret...rarası olmadığı için hastaneye yatamayan ve evde doğum yaparken karnındaki evladı ile ölen anne aldığı aylıkla kirasını elektirik su parasını ödeyemediği için eşinden ayrılan baba. ve hayat bu kadar pahalıyken 3 çocuk yap diyen bir başbakan ....bu cumayı valide sultanda kılan cumhur başkanı.

YusufDe :

bunlar çok kıymetli adamlardır haaa, mazallah birine bir şey olursa, türkiye mürkiye diye bir şey kalmaz. bunların her birine binlerce koruma, binlerce de hizmetci verilmeli. elleri ceplerine hiç gitmesin, her şeyi devlet ödesin. lafımı olur paranın pulun?

METİN YILMAZER. :

çok yazik haki̇katen devleti̇n mali deni̇z yemi̇yen keri̇z lafi şi̇mdi̇ dogruluk kazandi bu kadarda pes o araçlar devleti̇n yeti̇m ve emekli̇ye reva görülmeyen emekli̇ maaşindan kesi̇len paralarla alinan araçlar kendi̇ paraniz yokmuki̇ bu sana yapilanlari kabul edi̇yorsunuz çok yazik yakiştiramadim.

Malik boyraz :

ali babanin cifligi insan utanir

Adil Aydın :

suçlular kendi gölgelerinden korkarlar.

Zeynep özeller :

sayin,abdullah gül neden 55 koruma aldiniz bence çok az nasilsa maaşlarini devlet ödüyor.hatta hi̇zmetli̇de daha çok alin sayin eşi̇ni̇z yorulmasin ev i̇şi̇ yapmaya nede olsa alişik deği̇l.:)))))))))))

x :

kimden korunuyorlar anlamıyorum

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar