banner864

Abdullah Gül'e ''tebessüm'' sorusu 27 Nisan 2014, 08:35

Türkmenistan'ın başkenti Aşkabat'ta bulunan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, gazetecilerin Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç'ın yaptığı açıklamaları değerlendirdi.

GÜL'E "TEBESSÜM" SORUSU paylaşan: ulusalkanal
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Devletin zirvesinde soğuk rüzgarlar estiren Anayasa Mahkemesi'nin 52. Kuruluş yıl dönümü töreniyle ilgili konuştu.

Gül, Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç'ın hükümete yönelik eleştirileri ve o konuşurken tebessüm etmesiyle ilgili açıklama yaptı.

Tebbesüm etmesiyle ilgili yapılan yorumlara hayret ettiğini söyleyen Abdullah Gül, "Cumhurbaşkanı
Bunlara da hayret ediyorum doğrusu. Her şeyi böyle istismar edenlere. Geçenlerde de Meclis resepsiyonunda sıcak ortamda biraz terlemişim. Dışarısı da biraz serin. Bunları bu tip saptırıp istismar etmeyi hoş karşılamıyorum doğrusu. O söylediğin konuyu da bugün fark ettim. Bugün söylediler. Bunu internet sitelerinde falan dolaştırıyorlarmış. Bunlar artık doğrusu hafif şeyler." dedi.

Anayasa Mahkemesi Haşim Kılıç'a da üslup eleştirisi yönelten Gül, "Devlet kurumları arasında bu tip bir mesajların ve ortamın çıkması üzücü. Birazcık üzüldüm ona doğrusu. Düşünceler ifade edilebilir, konuşulabilir ama bunlar daha farklı üslup içerisinde olursa o zaman şüphesiz ki alınması daha kolay oluyor." diye konuştu.

Köşk adaylığı konusunda da soruları yanıtlayan Gül, "Erdoğan'la aramızda hallederiz" dedi.

"Hepimiz bir şey söyleyeceğiz. Ben, bir şey söyleyeceğim, o, bir şey söyleyecek. Biz, kendi aramızda ikimizle ilgili konuyu konuşup, kendimiz neticeye varırız. Bundan dolayı Türkiye'ye herhangi bir risk kimse biçmesin demişimdir."

Cumhurbaşkanı tartışmalı MİT yasasını onaylamasıyla ilgili de açıklama yaptı. Bazı maddeleri değiştirttiğini belirten Gül, "tartışmalı konular her zaman olabilir. İtiraz varsa onu anayasa uygunluğu açısından bakacak mercii bellidir" diye konuştu.

Bu açıklamaların ardından Gül, gazetecilerle selfi pozu verdi.

ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar