banner864

Acılı aileler isyan etti 21 Mart 2014, 23:20

Mersin'de 10 kişinin öldüğü korkunç tren kazası ile ilgili hemzemin geçit görevlisi Erhan Kılıç tutuklandı. Yaşamını yitirenler ise gözyaşları eşliğinde toprağa verildi. Ölenlerin acılı aileleri töreninin ardından hemzemin geçide gitti, yetkililere bakın nasıl isyan etti.

Acılı aileler isyan etti paylaşan: ulusalkanal
Önce yakınlarını toprağa verdiler. Ardından, onlara mezar olan hemzemin geçitte eylem yaptılar.

Aileleri yasa boğan olay 20 Mart sabahı yaşandı. Adana'dan Mersin'e giden yolcu treni ile işçi servisi çarpıştı, kazada 10 kişi yaşamını yitirdi.

Hayatını kaybedenler gözyaşları eşliğinde son yolculuğuna uğurlandı.

Cenaze töreninin ardından aileler, kazanın yaşandığı Huzurkent bölgesindeki hemzemin geçide geldi. Yaşanan olayın ilk olmadığını belirten aileler yetkililere isyan etti.

Görgü tanıkları, servis geçerken hemzemin geçitteki bariyerlerin kapalı olmadığını söylemiş, kazada ihmal şüphesi uyanmıştı. Olay üzerine gözaltına alınan hemzemin geçit görevlisi Erhan Kılıç tutuklandı. Gözaltına alınana makinistler ise serbest bırakıldı.

Mersin-Tarsus Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Sabri Tekin'in açıklamaları da kazadaki ihmal şüphesini kuvvetlendirdi. Tekin, hemzemin geçide yakın duran boş vagonların görüş açısını daralttığını söyledi, geçitte düzenlemeler yapılması için 10 yıldır girişimde bulunduklarını açıkladı. Girişimden sonuç alınamadığını söyleyen Tekin tedbir alınsaydı ölen canları kurtarabilirdik" dedi.

ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorumlar

WEBİNYERİ :

merhaba makinist,hemzemin geçit görevlisi ve servis şoförü bunlardan biri dikkat etmiş olsaydı bu kaza gerçekleşmeyecekti bu durumda hepsi hatalı oluyor bana göre bu kadar.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder