banner864

Açılım süreci tıkandı! Akiller tekrar gündemde 17 Ekim 2014, 19:30

Kandil'in bittiğini, hükümetin ise sürdüğünü açıkladığı açılım sürecinde akiller tekrar gündeme geldi. Başbakan Davutoğlu pazar günü Akiller ile bir araya gelecek. Ancak 1 fireyle… Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın PKK ile İŞİD aynı görmesine tepki gösteren Baskın Oran'ın katılmayak.

AKİLLER PAZAR MESAİSİNDE paylaşan: ulusalkanal
IŞİD bahanesiyle HDP öncülüğünde yapılan sokak eylemleri sırasında Kandil'den peş peşe 'süreç bitti' açıklaması gelmişti. Bu açıklamalara karşı hükümet cephesinden ise süreç tıkanmadı, sürpriz gelişmelere hazır olun mesajları gelmişti.

Dün Beşir Atalay'ın gündeme getirdiği akiller toplantısıyla ilgili bir açıklamada Başbakan Davutoğlu'ndan geldi.

Akiller heyeti, uzun bir aradan sonra pazar günü yeniden toplanacak ancak 1 fireyle…

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu sözlerine tepki gösteren Baskın Oran "Kürtlerin daha fazla oyalanmasına alet olmak istemediğini" belirterek akiller toplantısına katılmayacağını açıkladı.

Pazar günü saat 12.00'de Dolmabahçe'deki Başbakanlık Çalışma Ofisi'nde gerçekleştirilecek toplantıda, süreçte gelinen nokta değerlendirecek.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

T,C vataninin bekcileri :

akiller gene sahneye cikacaklar yani akillarini donduruculardan cikarip eriyene islev gorene kadar yedek akulerle idare edecekler akil hocalarinin gostrdigi cizelge beyinlerinin yerlerinde olup olmadiklarini cehk up yaparak yollara sallanacaklar ama hangi ulkeynin akilli adamlari dunyada nerlerde bu akilli beyinlaerin devrlere sokldugu onemli degilmidir hangi bir ulke kendi ulkesinde topraklarina karsin boyle akilleri kullaniyor

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder