banner864

“Açılım yasaları tamamlandı“ 24 Haziran 2014, 23:12

Cumhurbaşkanlığı seçimi arefesinde hükümet, açılım konusunda önemli bir adım attı. AKP Hükümet, açılım yasalarını tamamladı. Yasalar, PKK'nın yol kapatma eylemleri ve Türk bayrağını indirmesinin ardından son şeklini aldı. Açılım yasaları önümüzdeki günlerde Meclis'e sunulacak.
AKP Hükümeti, PKK'nın ve CHP'nin çağrıları sonrası açılım yasalarını tamamladı.

Açıklama Başbakan Yardımcısı Atalay'dan geldi. Atalay, açılım sürecinin bir çerçeve yasasının çıkarılması için yapılan çalışmaların tamamlandığını söyledi.

Atalay, açılım yasalarının yakın zamanda Meclis'e geleciğini de açıkladı. Açılım Koordinatörü Beşir Atalay, "Biz o çalışmayı şu anda tamamladık ve bakanlarımızın imzasına açıldı. Son Bakanlar Kurulu'nda da sunumunu yaptım, karar verildi ve şu önümüzdeki bir iki gün içinde zaten biz onu Meclis'e tasarı olarak sevk edeceğiz" dedi.

ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorumlar

cenap aytepe :

ey cumhuriyet halk partililer.görmüyormusunuz . asker öldürülüyor .çocuklar kaçırılıyor.hükümet sıkıştırılıp .pkk.yasa çıkartırıp .güvence alıyor .peki ne güvencesi veriliyo .ve kime soruluyor .ey chpliler .cumhur başkanlığı seçiminden sonra .ne yapacaksınız.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder