banner864

Açılıma şef desteği! 01 Kasım 2013, 19:46

Andımız'ın kaldırılması, yabancı harflerin Türk alfabesine girmesi ve türbanla devam eden gerici ve bölücü düzenlemelere, açılımın merkezi Amerika'dan destek geldi.
Amerika'nın Adana Baş konsolosu John Espinoza, türbanın Meclis'e girmesine destek verdi.

Resmi konutunda gazetecilerle buluşan Espinoza'ya, türbanlı milletvekillerinin Amerikan Kongresi'ne girip giremeyeceği soruldu. Espinoza, çarşaf ve sakal ile de Meclis'e girilebileceğini belirtti.

Espinoza, Andımız'ın kaldırılmasıyla ilgili de "Amerika'da insanlar inanmadığı bir şeyi söyleyip söylememekte özgürdür" dedi.

Amerika'nın Adana Baş Konsolosu, Çin füzesiyle ilgli de kritik bir açıklama yaptı. Espinoza, "Amerika bize rahatsızlık bildirilmedi" diyen Genelkurmay Başkanı'nı yalanladı. Espinoza, bu konuda endişeli olduklarını AKP Hükümeti'ne yüksek düzeyde bildirdiklerini açıladı.

Espinoza'ya MİT Müsteşarı Hakan Fidan ile ilgili görüşleri de soruldu. Fidan ile bir sorun yaşamadıklaırnı belirten Espinoza, "Türkiye'de her üst düzey yetkiliyle olduğu gibi Hakan Fidan ile de ilişkilerimiz var. Buna da değer veriyoruz" diye konuştu.
 
ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

M.Zeybek :

kendilerini kurdurduğu hükümeti destekleyecekler tabi,körler birlerini ağılar

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder