Açılıma yeni takvim! 01 Haziran 2014, 17:15

Başbakan yardımcısı Beşir Atalay, Amerikan Patentli açılım süreciyle ilgili yeni takvim üzerinde çalıştıklarını açıkladı. Atalay, HDP heyeti ile yaptıkları açılım toplantısıyla ilgili "sona doğru gidiş için yol haritası, bunun üzerinde çalışıyoruz" dedi.
Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, açılım sürecinde bir tıkanma olmadığını belirterek, "Daha somut yeni bir yol haritasının üzerinde çalışılması, hızlı adımlar atılması kararlaştırıldı" dedi.

Kanal 7 yayınına katılan Atalay, 19 Mayıs tarihli açılım toplantısının ayrıntılarını paylaştı.

"19 Mayıs'ta Sayın Başbakanımızın başkanlığında son dönemlerin en kritik toplantılarından birini yaptık. Daha somut, yeni bir yol haritasının üzerinde çalışılması, sonuca doğru daha hızlı adımlar atılması kararlaştırıldı"


Atalay, Başbakan Erdoğan'la yapılan toplantının ardından HDP heyetiyle gerçekleştirdikleri görüşmeye değindi. Atalay açılım sürecine ilişkin yeni bir takvim belirlemek için ortak çalıştıklarını söyledi.

"Bu yönde, bizim siyaset kesimiyle görüşmelerimiz oldu. Görüşmenin özü şudur. Daha somut tarihleri belli, sona doğru gidiş için yol haritası, bunun üzerinde çalışıyoruz" 


"İmralı'da Abdullah Öcalan'da da bu kararlılık var mı" sorusu üzerine Atalay, "Diyaloglarda bir kesinti yok, herhangi bir sapma yok. Her şey normal seyrinde gidiyor" yanıtını verdi.

ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar