banner864

"Açılımda kararlıyız, bitiren biz olmayacağız" 28 Ekim 2014, 14:26

Başbakan Yardımcısı ve hükümet sözcüsü Bülent Arınç, Bakanlar Kurulu toplantısının ardından önemli açıklamalar yaptı. Silopi'de PKK'nın gasp ettiği 400 kilo patlayıcının Cudi Dağı istikametine götürüldüğünü söyleyen Arınç, PKK'lıların Cudi Dağı'na varmadan yakalanacağını söyledi. Arınç ayrıca, açılım sürecini bitiren tarafın kendileri olmayacağını vurguladı.

"Açılımda kararlıyız, bitiren biz olmayacağız" paylaşan: ulusalkanal
Başbakan Yardımcısı ve Hükümet sözcüsü Bülent Arınç, Bakanlar Kurulu toplantısının ardından dikkat çeken açıklamalar yaptı.

Arınç, PKK saldırılarını değerlendirdi. Resmi kurumlar arasında koordinasyonu sağlamak üzere Başbakanlık'ya bir koordinasyon birimi oluşturduklarını açıkladı.

Arınç, PKK'lıların Silopi'de gasp ettiği 400 kilo patlayıcıyla birlikte Cudi Dağı istikametine gittiklerinin belirlendirğini söyledi.

Arınç, açılım süreciyle ilgili de kararlı konuştu. "Süreç başarısız olursa herkes bunun altında kalır, adadaki şahıs da siyasi uzantıları da" diyen Arınç, açılım sürecini bitiren tarafın kendileri olmayacağını vurguladı.

HDP'nin tavrını da eleştiren Arınç, Temmuz ayında CHP'nin de desteğiyle çıkarılan açılım yasasına harfiyen uyacaklarını söyledi.

Arınç, peşmergelerin Ayn el Arab'a Türkiye'den geçişiyle ilgili de konuştu. Arınç, geçişle ilgili yetkinin tezkere ile verildiğini, zamanına ve şekline ise hükümetin karar vereceğini belirtti.

Hükümet sözcüsü Amerika'nın Türkiye'den talepleriyle ilgili de konuştu, "Türkiye kendiliğinden her şeyini feda ederek bu işin içine giremez, koalisyonun çıkarlarıyla Türkiyenin çıkarları ne kadar örtüşürse bu işe öyle gireriz öyle arslansınız kaplansınız diye olmaz" dedi.

ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorum Gönder