banner864

Adan: Hoca efendiyi Türkiye’ye MHP getirecek 20 Mart 2015, 19:58

Ergenekon ve Balyoz’un "Darbe hevesi" olduğunu iddia eden MHP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan’ın daha önce de "Gülen’i Türkiye’ye biz getireceğiz" dediği ileri sürüldü. MHP Edirne İl Başkanı Mehmet Tolga Akalın’ın gündeme taşıdığı bu sözler partinin milletvekillerine soruldu. Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri Gülen’in Türkiye’ye dönmesi gerektiğini belirtti.
“Ergenekon ve Balyoz’da darbe heveslileri yargılandı” diyen MHP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan’ın bir toplantıda da “Fethullah Gülen’i Türkiye’ye MHP’nin getireceğini” söylediği belirtildi.

İddiaların sahibi ise eski Edirne İl Başkanı Mehmet Tolga Akalın. Akalın, sosyal medya hesabından 2011 yılında bir toplantıda Adan’ın sarf ettiği “Hoca efendiyi Türkiye’ye biz getireceğiz.” İfadelerini paylaştı.

Akalın’ın bu paylaşımı MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri’ye soruldu. Yeniçeri, Gülen’in Türkiye’ye gelerek hakkındaki iddialara yanıt vermesi gerektiğini belirtti.

MHP’li Adan’ın “Ergenekon ve Balyoz darbe hevesidir” ifadelerinin ardından MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli de Adan’ın doğru söylediğini belirtmişti. Bunun üzerine Balyoz kumpasıyla yargılanan MHP’li Engin Alan'ın seçimlerde aday olmayacağını kesinleşti.

ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorumlar

malik boyraz :

size yakisir gec kaldiniz bile nato milliyetcileri

mustafa cenap aytepe :

duyun bakın genel başkanınız ve yardımcıları neler söylüyorlar duyun dyun....bunun bir anlamı ceza evinde yatanların suçlu olduğu çoluk çocuğunun çektiği onuru için intihar edenler bu gün akp nın bile ikrar ettiğini mhp yönetimi tastiklemiş oluyor haydi türk milletinin asil evlatları gericiliği ç.ökertin asaletinizi ortaya koyun tam şimdi zamanı vatanın kapısı açık sizi bekliyor.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar