Adana'da Tayyip Erdoğan'ın mitingi için okullara talimat yollandı 28 Mayıs 2015, 14:40

Eğitim-İş Adana Şubesi bir açıklama yayınlayarak Seyhan Kaymakamı'nın ve Çukurova İlçe Milli Eğitim Müdürü'nün okul müdürleriyle yaptıkları toplantıda Tayyip Erdoğan’ın mitingine katılımı sağlamak amacıyla emir verdiklerini iddia etti. Mitingle ilgili yönlendirmeleri asla kabul etmeyeceklerini açıklayan sendika yönetimi herkesi görev sorumluluğuna davet etti.

Eğitim-İş Adana Şubesi tarafından yapılan açıklama şu şekilde:
Adana İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün internet sitesinin açılışında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın fotoğrafının olması ve Adana’da yapacağı 29 Mayıs mitingi ile bilgi paylaşılmasını Eğitim-İş olarak bir skandal olarak değerlendirmekteyiz. 

29 Mayıs Cuma günü yapılacak olan mitingin hukuksal olarak dahi netleşmediğini aynı gün Uğur Mumcu alanının ilçe seçim kurulunun kararıyla Vatan Partisi'ne verilmiş olduğunu bilmekteyiz. Böylesi tartışmalı bir durumda Milli Eğitim Müdürlüğümüzün siyasi bir tavır takınması artık kabul edilemez bir noktadadır. 26 Mayıs Salı günü Seyhan İlçe Kaymakamının, 27 Mayıs Çarşamba günü Çukurova İlçe Milli Eğitim Müdürü'nün okul müdürleri ile yapmış oldukları toplantılarda 29 Mayıs Cuma günü Recep Tayyip Erdoğan’ın mitingine katılımı sağlamak amacıyla emir verilmiştir. Bu yönde okul müdürlerine öğrenci ve öğretmenlerin mitinge katılmaları sağlanması, kendilerine sayı bildirilmesini, buna karşılık otobüs tahsis edeceklerini belirtmişlerdir. 

Okullarımızdan bize gelen bilgilere göre okul müdürleri derhal harekete geçmiş öğretmenlerin ve idarecilerin idari izinli sayılacakları, öğrencilerinde öğleden sonra mitinge gitmeleri için izinli sayılacakları yönünde yönlendirme yaptıkları bilgileri bize ulaşmıştır. Eğitim ve öğretimin sürdüğü bir günde çocuklarımızın okullarında olması gereken saatte öğretmenleriyle birlikte ders yapmaları gerekirken İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, Kaymakamlıklar bir siyasi iradeye destek olmak amacıyla öğrencilerimizi ve öğretmenlerimizi baskı altına alarak mitinge yönlendirilmelerini asla kabul etmiyoruz. Suç işlemektedirler!

Tüm yetkilileri sorumlu olmaya davet ediyoruz. Yandaşlık uğruna öğretmenlerimizden ve öğrencilerimizden elinizi çekin. Okulları ve öğretmenleri sömürmeyi bırakın. Adana da 29 Mayıs Cuma günü Eğitimde yaşanacak tüm sorunların sorumlusu Adana Valiliği, İlçe Kaymakamlıklar ve Milli Eğitim Müdürüdür.
Gelişmeleri Eğitim-İş sendikası olarak dikkatle takip edip oluşacak olumsuzlukları sizlerle paylaşacağız. Herkesi görev sorumluluğuna davet ediyoruz.

Galip Reha ERTEKİN
Eğitim-İş Sendikası Adana Şube Yönetim Kurulu Adına

aydinlikgazete.com

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar