banner864

ADD'den vekillere çağrı! 29 Haziran 2014, 20:09

Kemal Kılıçdaroğlu ve Devlet Bahçeli’nin adayı Ekmeleddin İhsanoğlu’na Atatürkçü Düşünce Derneği'nden de tepki geldi. Genel Başkan Tansel Çölaşan, Mecliste'ki milletvekillerini göreve çağırdı, "yeni bir aday çıkartarak Türk Halkını rahatlatın" dedi.
Türkiye seçim sürecinde kritik döneme girdi, milletvekillerine önemli bir çağrı geldi. Atatürkçü Düşünce Derneği Genel Başkanı Tansel Çölaşan, milletvekillerine yeni bir aday çıkarma çağrısı yaptı.

Çölaşan, "Cumhurbaşkanlığı seçimi Atatürk Cumhuriyeti’nin mi devam edeceğini, yoksa Ortadoğu bataklığının bir parçası mı olacağını belirleyecektir" dedi.

Atatürk’ün koltuğuna oturmaya layık bir aday istediklerini kaydeden Çölaşan, Mecliste'ki tüm siyasi partilere seslendi.

"Toplumda rahatlamayı sağlayamayan bu sürecin sorumluları olarak Meclis'teki milletvekillerini görmektedir. Çünkü adaylık ancak siyasi partilerin veya belli sayıdaki milletvekillerinin önerisiyle mümkündür. Bu nedenle Meclisteki siyasi partilere yeniden sesleniyoruz: Henüz cumhurbaşkanlığına aday olan isimlerin konuşulduğu bu aşamada yetki ve görevinizi yerine getirerek yeni adaylar belirleyin ve türk halkını, kamuoyunu rahatlatın"


Çölaşan, Cumhurbaşkanlığı'na layıık başka isimlerin de mevcut olduğunu vurguladı, "bu toplumda Atatürk’ün koltuğuna oturmayı hak eden yüzlerce, binlerce aday çıkartabilecek bir potansiyel olduğunu biliyoruz." diye konuştu.

ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorumlar

Sinan Erismis :

anadolu tarihler boyu kanli senaryolara sahne oldu. cumhur kendine layik aday istiyor, bu son sansiniz! benden söylemesi, tansel hanim hakli...

gamze ba :

Chp Emine hanımı aday çıkaramazsa birdaha ki genel seçimde meclise giremez

Ali koyuncu :

Emine Ülker Tarhan hanımefendi için 3 imza geldi kaldı 17 . Haydi Atatürkçü milletvekilleri. Görev ve imzaya.

uzaktan :

kadinalr, hanimlar, kizlar, eşler, anneler!!! aileleri idare ediyor, ulkeyi erkeklerden daha iyi yonetirler, yeterki izin verilsin. emine ülker tarhan

mürteza çam :

sayin genel başkanim çok doğru soyluyorsunuzda başarimiz ne olacak yoksa bu olmasında kim olursa olsunmu buda yanliş değilmi bugunku melanetten kurtulmak için ne yapmali bende isterim emine hanim hata siz bile olabilirsiniz kazanma şansimiz nedir

sevginar. ugur :

Nendenneden bir kadıncumhurbaşkanımızo olmasınemine hanım bunu ben c çok iyi yapar

Ismet Cankurt :

tansu hanim in uyarilarina ve teklifine kulak verin ,yarin cok gec olabilir.

eser demirci :

1938de 9,05 chp ihanete başladınız hala devam ediyosunuz

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar