banner864

"Af değil, yeniden yargılama istiyoruz" 01 Şubat 2014, 20:14

Balyoz ve Ergenekon davasıyla ilgili "Yeniden yargılama" önerisine, tutuklu tek milletvekilinden de destek geldi. Balyoz tutuklusu MHP İstanbul Milletvekili Engin Alan, "Af değil, yeniden yargılama istiyoruz" dedi.
Balyoz tutuklusu ve MHP İstanbul Milletvekili Engin Alan, "Yeniden yargılama" önerisine destek verdi.

Tutuklu bulunduğu Sincan Cezaevi'nde MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin başdanışmanı Metin Özkan'a konuşan Alan, TÜBİTAK'ın 5 No'lu Hardisk için verdiği "Sahte" raporunun yeniden yargılama sebebi olduğunu belirtti.

"İlk günden beri bu yargılama bir rezalettir, hukuksuzdur, adil değildir ve uydurmadır diye bağrımızı yırttık ama kimse bizi dinlemedi. Dedik ki, bir değil, on değil, yüz değil burada 1800 adet dijital sahte iddia var. Davayı bu deliller üzerine kurarsanız hukuk cinayeti işlersiniz. Ancak şimdi TÜBİTAK diyor ki; 5 numaralı hard disk sahtedir. Hatta bu sebepten dolayı bu dava kesinlikle yeniden yargılama sebebidir"

"Af istemiyoruz" diyen Engin Alan, Özel Görevli Mahkemelerin kaldırılmasının yeterli olmayacağını, istisnai bir madde çıkarılması gerektiğini belirtti.

"Ben bu ülkenin namuslu, şerefli, dürüst, vicdanlı ve hukuka saygılı hâkim ve savcılarına güveniyorum. Ve diyorum ki; kimseden af istemiyorum. Sadece ve sadece hakkım olan adil bir yargılama istiyorum. Bunu hem kendi adıma, hem de buradaki arkadaşlarım adına istiyorum. İmtiyazlı mahkemeleri kaldırmak yetmez. Bizler için istisnai bir madde daha çıkarmaları gerekir. Çünkü yasaları öyle bir hale getirdiler ki kimse içinden çıkamayınca "Yasa öldü" diyorlar"

ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorum Gönder