AFAD'dan 5 gençle ilgili açıklama 00 0000, 00:00

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), yaptığı yazılı açıklamada 17 Ağustos Pazar günü denizde kayboldukları bildirilen 5 genci arama çalışmalarının kesintisiz devam ettiğini bildirdi.
Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), yaptığı yazılı açıklamada 17 Ağustos Pazar günü denizde kayboldukları bildirilen 5 genci arama çalışmalarının kesintisiz devam ettiğini bildirdi.
Açıklamada şöyle denildi:

17 Ağustos Pazar günü denizde kayboldukları bildirilen Şükrü Kahraman, Mikayıl Çelik, Yusuf Büyükizgi, Serdar Demir ve Doğan Demir'i arama faaliyetleri, yetkili mercilere ulaşan ilk ihbardan itibaren kesintisiz olarak devam etmektedir.

İstanbul Valiliği ve Başbakanlık Afet ve Acil Durum Başkanlığı (AFAD) koordinasyonunda sürdürülen çalışmalar kapsamında kaybolan beş kişiyi arama çalışmalarına;

-İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü'nden 4 kurtarma aracı, 1 bot, 2 dalgıç ve 19 arama kurtarma personelinden oluşan bir ekip, kıyıya yakın yerlerde çalışmalarını sürdürmektedir. Sahil Güvenlik Marmara ve Boğazlar Bölge Komutanlığı'na bağlı 1 uçak, 1 helikopter, 5 dalgıç, 1 büyük bot, 1 küçük bot,

-Genelkurmay Başkanlığı tarafından Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'na bağlı 2 adet Mayın Avlama Gemisi ve 1 adet Arama Kurtarma Gemisi;

-İl Emniyet Müdürlüğü'nün 1 bot, 5 dalgıç ve 1 helikopter ile katkı sağladığı arama çalışmalarına İstanbul Büyükşehir Belediyesi 1 kurtarma aracı ile 3 personel; Büyükçekmece Belediye Başkanlığı ise 10 kişilik zabıta personeli ile arama kurtarma çalışmalarına devam edilmektedir.

-Resmi kurumların yanı sıra Mahalle Afet Gönüllüleri, Telsiz Amatörleri Derneği ve Genç Denizciler Arama Kurtarma Derneği gibi sivil toplum örgütleri de toplam 21 personel ve 3 bot ile kayıpların bulunması yönünde çalışmaktadırlar.Arama çalışmalarının sonuçlanmasını bekleyen kayıp ailelerinin bekleyişleri sırasında ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Kızılay tarafından mobil mutfak üniteleri ve dinlenme çadırları temin edilmiştir.

Kayıpların ailelerine bir an önce ulaştırılması amacıyla devam eden çalışmalar tüm hızıyla devam etmektedir."

DHA

Etiketler

Yorumlar

cevdet eroglu :

Yakinlari kayip olan ailelere allahim sabir versin ama sunu unutmasinlarki devlet herzaman buyuk olmali suanki durumda goruldugu gibi bilmem anlatabildimmi bazilarina?

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar