banner864

Ahmet Zeki Üçok’a bir ceza daha! 13 Aralık 2014, 12:58

Cemaat’in hedefindeki isimlerden eski Hava Kuvvetleri Komutanlığı Askeri Savcısı Albay Ahmet Zeki Üçok’a bir ceza daha verildi.
Cemaat’in hedefindeki isimlerden eski Hava Kuvvetleri Komutanlığı Askeri Savcısı Albay Ahmet Zeki Üçok’a bir ceza daha verildi.

Aydınlık'ın haberine göre, Üçok’un Kayseri’de Cemaat’in kullandığı iki askerin, TSK’nın bilgisayar sistemine sahte belge yerleştirdiklerini tespit etmesinin ardından yürüttüğü soruşturmada “görevi kötüye kullandığı” iddia edilmişti. Askeri Yargıtay 3. Dairesi’nde görülen davada dün Üçok’a 7 ay 15 gün hapis cezası verildi. Bu ceza 4 bin 500 TL para cezasına çevrildi. Savcının bile ceza istememesine rağmen heyetin böyle bir karar vermesi dikkat çekti.

SUÇLAMALAR ŞAŞIRTTI
Üçok’a verilen cezanın gerekçesi dikkat çekti. Üçok, Kayseri’deki Cemaat’e yakın olan askerlerin avukatlığını yapan Mustafa Dokumacı’nın avukatlıktan atıldığı yönünde bir iddiayı Ankara Barosu’na sorduğu için suçlandı. Ayrıca Üçok, soruşturma kapsamında gelen bir başka ihbara dayanarak Avukat Mustafa Dokumacı’nın Cemaat’le bir bağlantısı olup olmadığını da MİT’e sordu. Üçok hakkında bu iki gerekçeyle “görevini kötüye kullanmaktan” ceza verildi.


ulusalkanal.com.trYorumlar

Mustafa Coşkun :

ülkedeki hukuka, adalete bak arkadaş.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder