banner864

AİHM Perinçek davasına, Ermenistan’ın 3'üncü taraf olmasını kabul etti 06 Ekim 2014, 18:35

İsviçre'de zaferle sonuçlanan Perinçek davasında yeni bir gelişme yaşandı. Strasbourg’daki Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi, Perinçek-İsviçre davasında, Ermenistan’ın 3. taraf olmasını kabul etti. Böylece 28 Ocak 2015 tarihinde görülecek olan davada Ermenistan, İşçi Partisi Lideri Doğu Perinçek'e karşı İsviçre'nin yanında "taraf" olarak yer alacak.
Erivan’daki Fransa büyükelçiliğinin internet sitesindeki habere göre; Strasburg’daki Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi, Perinçek-İsviçre davasında, Ermenistan'ın 3. taraf olmasını kabul etti.

Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi davanın ilk duruşmasında İşçi Partisi Lideri Doğu Perinçek'i haklı bulmasının ardından İsviçre karara itiraz ederek davayı bir üst mahkemeye taşımıştı.

Davaya tekrar bakacak olan bir üst mahkeme Ermenistan'ın 20 Temmuz tarihinde yaptığı "davada taraf olma" başvurusunu inceleyerek olumlu karar verdi.

28 Ocak 2015 tarihinde tekrar görülecek olan davada Ermenistan İsviçre'nin yanında "taraf" olarak yer alacak.

ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorumlar

cenap aytepe :

koskoca türkiye cumhuriyeti cumhur başkanı ..başbakanı ..dışişleri bakanı ve koskoca ordusu...varken ..dünya değerli başkan doğu perinceği muhatap kabul ediyor ...devlet meltem gibi esiyor doğu perincek gök gibi gürlüyor şimşek gibi çakıyor. bunu ileride daha samut göreceğiz.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar