'' AİHM'in Perinçek kararına müdahil olacağız'' 25 Nisan 2014, 12:21

Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin (AHİM) İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek hakkında verdiği karara itiraz eden İsviçre lehine davaya müdahil olacaklarını açıkladı.
AİHM'in Perinçek Davası'nda verdiği "soykırım yoktur" kararı, emperyalist merkezleri de harekete geçirdi. Fransa, karara müdahale etmek için girişimlerde bulunmaya başladı. Bilgiyi, Cumhurbaşkanı François Hollande, hükümetten AİHM davasına müdahil olmasını istediğini belirtti.

Hollande, "Fransa hükümetinden, Fransa'daki yasal sürece daha fazla güç ve şans katması için İsviçre'nin yanında davaya müdahil olmasını istedim" dedi.

Hollande, hükümete "tartışılmaz" olması şartıyla yeni bir inkar yasa tasarısı hazırlama emrini verdiğini belirtti. Hollande, "Soykırım yalandır" diyenleri güçlendirecek, yeni bir ret kararı yemek istemediğini ifade etti.

Hollande, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Ermenilere yönelik yayımladığı taziye mesajını da yetersiz bulduğunu söyledi.

ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorumlar

Sabahattin Toluk :

sayin hollande ,bu soylediklerinizin hepsi turkiye ve turk hlki icinde gecerlidir.golge etmeyin baska ihsan istemeyiz.biz ve ermeniler siz olmazsaniz bir gunde ihtilaflari cozeriz.siz cozum istemiyorsunuz ayni corbayi isitip bizim onumuze koyuyorsunuz.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar