banner864

"AK Cemaat" geliyor! 13 Nisan 2014, 19:23

AKP, Gülen örgütünü bitirme planını, cemaatin kendi silahıyla devreye sokuyor. Cemaat tipi okullar açmaya hazırlanan Erdoğan, bunun için kurucusu olduğu İlim yayma cemiyetini ve TÜRGEV'i büyütüyor. Erdoğan bu hamleyle Cemaatin örgütlenme kaynağı olan "Eğitim" kurum'larını bitirmeyi hedefliyor.
Başbakan Tayyip Erdoğan'dan, Gülen örgütüne yönelik AK cemaat hamlesi geldi.

Erdoğan'ın Gülen örgütünü kendi silahıyla vurmayı planladığı, bunun için cemaat okulları benzeri bir yapılanmaya gittiği belirtildi.

Karşı Gazetesi'nin haberine göre, bu yapılanmayla Gülen örgütünün örgütlenme aracı olarak kullandığı okulların benzerleri oluşturulacak.

Bunun için Erdoğan ailesinin yönettiği TÜRGEV ve İlim Yayma Cemiyeti ve vakfı güçlendirilmeye başlandı.

Ocak 2014'te çıkarılan torba yasa ile vakıfların hazine arazilerine yurt yapması kolaylaştırılırken, vakıf olmayan Gülen grubunun yurt ve kolej yapmasının önü kesildi.

Bilal Erdoğan'ın başkanı olduğu TÜRGEV'e inşaat firmalarının yanı sıra, Suudi Kralı'nın şirketi de 100 milyon dolar bağışladı. Bu bağış, Erdoğan'ın Suudi Arabistan ziyaretinden iki hafta sonra yapıldı.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

Nvn :

Yine hırsız yine hırsız

ruhi gündoğdu :

yani cemaatten aldıkları ilhamla yeni okullar açacaklar.yani eski mümin kardeşleriyle yarışacaklar.hangi konuda yarışacaklar,takvada mı yoksa birbirini yok etmede mi.ilginç...

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar