banner864

Ak Saray ve hükûmet, Suriye ziyaretinden neden rahatsız? 03 Mart 2015, 17:30

Vatan Partisi heyetinin Suriye'de Cumhurbaşkanı Beşar Esad ile görüşmesi, hükümet kanadında eleştirilere neden oldu. Önce Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan sonra da Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç heyetin Şam ziyaretini hedef aldı. Peki, hükümet neden bhu kadar rahatsız oldu? Haberimizde izleyelim...

Neden rahatsızlar paylaşan: ulusalkanal
Önce Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan hedef aldı Vatan Partisi'nin Suriye ziyaretini... Sonra hükümet sözcüsü Bülent Arınç...

Peki, bu ziyaret Ak Saray'ı ve hükümeti neden bu kadar rahatsız etti?

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek başkanlığındaki Türkiye Heyeti'nde, AKP'nin kurucularından olan eski başbakan yardımcısı Abdüllatif Şener, İzmir milletvekili Birgün Ayman Güler, eski bakanlar, Kürt, Türmen ve Alevi temsilcileri ile iş adamı ve askerler de vardı. Yani heyet tam anlamıyla Türkiye portresiydi.

Türkiye heyeti Suriye ziyaretinden önce eski İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad ile bir araya geldi. Görüşmede hem Perinçek hem de Ahmedinejad bölgedeki emperyalist saldırıların bölgesel birlik ile aşılabileceğini belirtti.

Aynı heyet, Suriye Cumhurbaşkanı Beşar Esad ile görüştü. O görüşmede de birlik ve emperyalizme karşı ortak tutum mesajları verildi.

ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder