banner864

Akdeniz’de Vatan Seferberliği 14 Mart 2015, 18:03

Eski Devlet Bakanı, Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Avukat Tayfun İçli Antalya’da yarın gerçekleştirilecek olan Genel Üye Katılım töreni öncesi Manavgat ve Serik’te düzenlenen bir dizi etkinlikle Yurttaşlarla buluştu
Vatan Partisi Manavgat İlçe örgütünün düzenlediği kahvaltıda Vatan Partisine üye olan elliye yakın yurttaşa rozetlerini takan Tayfun İçli Vatan Partisi’nin Türkiye’nin önüne zorunluluk gereği çözüm olarak çıktığına işaret etti. Vatan Partisinin yeni üyelerinden Çetin Günday Yurttaşlara şu çağrıda bulundu:”Gelin cennete cehennemin ateşini sokmayın, Vatan’da birleşin.”
Serik Kadriye beldesinde kahve toplantısında Yurttaşların yoğun ilgisiyle karşılanan Tayfun İçli’nin gündeminde üretici sorunları ve Milli Hükümet’in çözümleri vardı.

Bu Birleşme Türkiye’nin Mucizesi
Aynı gün Eğitim İş Antalya Şubesinde Öğretmenlerle bir araya gelen İçli, Vatan Partisi çatısı altında ki farklı siyasi fikirlerin birleşmesini Türkiye’nin mucizesi olarak nitelendirdi. Libya,Irak gibi ülkelerden vatansızlığın ne olduğunun örneklerini görmenin mümkün olduğuna işaret etti. Öncüler Olmadan Devrimlerin olmayacağını belirten İçli, bugün ülkenin bulunduğu koşullardan vazife çıkardıklarını ifade etti.

Altı Ok bugün 1930’lardan daha büyük ihtiyaç
Tayfun İçli, CHP’nin terk ettiği Altı Okta birleştiklerini hatırlatarak, bu ilkelerin bugün ülkemize ve çevre ülkelere 1930ların Türkiyesinden çok daha fazla gerektiğini söyledi.
Milli Hükümet’in ekonomi programı ile ilgili de açıklamalarda bulunan İçli, “yağmalanan kara delikleri tıkasak bile kaynaklarımız var. Kendi kaynaklarımız kendi halkımıza aktarılacak.” diye konuştu.
İçli yıllardır hükümet ve muhalefetin seçim döneminde halka ölümü göstererek sıtmaya razı etmesinin küresel bir projenin parçası olduğuna dikkat çekti ve “bu projelerin karşısında bir araya gelerek çözüm üretiriz. Biz yaparız.”ifadelerini kullandı.

Haber: Devrim Aşkın Karasoy
Kamera: Merve Demirağ
Fotoğraf: Ekin Akgün
ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorum Gönder