banner864

Akdoğan'dan ABD'ye sert çıkış! 11 Ekim 2014, 17:32

"Türk Askeri Senin paralı askerin mi?" Bu sözler Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan’a ait. Akdoğan, Türkiye’yi askeri harekata ikna etmek isteyen ABD’ye göndermede bulundu, "Sen askerini göndermeyeceksin, Türk askeri şehit olacak, böyle bir dünya yok” dedi.
Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, katıldığı bir televizyon programında IŞİD harekatına ilişkin  açıklamalarda bulundu. Akdoğan "Türk Askeri senin paralı askerin mi?" sözleriyle ABD’ye çıkıştı.

Türkiye'nin koalisyon güçleriyle işbirliği geliştirebileceğini söyleyen Akdoğan, Türk askerinin ABD için öne atılamayacağını vurguladı.

"Bu kadar samimiyseniz bu konuda, gelin birlikte yapalım bu işi. Sen gelmeyeceksin. Yani Türk askeri burada senin paralı askerin mi? Sen askerini göndermeyeceksin, Türk askeri oraya girip şehit olacak. Böyle bir dünya yok"

Akdoğan’ın önceliğin Esad olmadığını söylemesi dikkat çekti.

"Varsa bir samimiyet o zaman anlaşılır. Kapsamlı bir Suriye gelecek planı ortaya konulur. Uluslararası toplum birlikte hareket eder, Türkiye de ona göre pozisyonunu alır. Mesele Esad değil. Türkiye bu işe kendi ulusal çıkarları ve ulusal güvenliği için girer"

ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorumlar

Musa coban :

Tutmayin birakin söylesin!!!

zafer genç :

abd sözcüsü böge halkınının türk askerini istemediklerini açıklıyor bu hesapta abd ye tavır koyuyor.milletin tamamını ak koyun sanıyor bop çu virüs.

izzet yücel :

Valla bravo ABD ye kafa tutacak kadar büyümü§!....

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar