banner864

Akiller pazar mesaisinde! 19 Ekim 2014, 12:54

Kandil'in bittiğini, hükümetin ise sürdüğünü açıkladığı açılım sürecinde akiller tekrar devreye girdi. Başbakan Davutoğlu, Dolmabahçe'deki çalışma ofisinde Akiller heyetiyle bir araya geldi.
Kandil'in bittiğini, hükümetin ise sürdüğünü açıkladığı açılım sürecinde akiller tekrar devreye girdi. Başbakan Davutoğlu, Dolmabahçe'deki çalışma ofisinde Akiller heyetiyle bir araya geldi.

HDP öncülüğünde yapılan sokak eylemleri sırasında Kandil'den peş peşe gelen 'süreç bitti' açıklamasına karşı hükümet cephesinden sürpriz gelişmelere hazır olun mesajı gelmişti. AKP iktidarı tıkanan sürece ivme katmak için akilleri tekrar devreye soktu.

Başbakan Davutoğlu, Akil İnsanlar Heyeti'yle bir araya geldi. Dolmabahçe'deki Başbakanlık Ofisi'nde yapılan toplantıya 63 akil'den 52'i katıldı.

Heyette yer alan bazı isimler toplantı öncesi açıklamalarda bulundu. Gazeteci Oral Çalışlar, Öcalan'ın aracısız konuşması gerektiğini" söyledi.
 "Abdullah Öcalan'ın dışında sürecin bütün aktörleri aracısız konuşuyorlar. Tek aracıyla konuşan Abdullah Öcalan. Abdullah Öcalan'ın da görüşlerini aracısız bir şekilde açıklamasıyla ilgili bir imkan yaratılmasını isteyeceğiz."

Bazı Akil İnsanlarla dar kapsamlı bir toplantı yaptıklarını ve sürece tüm toplumun katılması gerektiğini belirten Can Paker, geri dönülemeyecek aşamada olunduğunu belirtti.
"Toplum öyle bir sürece gelmiştir ki çözüm sürecinden hiçbir siyasi aktör geri dönemez artık."

Toplantıya, kabinden Bülent Arınç, Yalçın Akdoğan Efgan Ala, Mevlüt Çavuşoğlu, Bekir Bozdağ, Cevdet Yılmaz, Mehmet Şimşek, Mehdi Eker ve Ömer Çelik'te katıldı.

Aralarında: Rifat Hisarcıklıoğlu, Kadir İnanır, Abdurrahman Dilipak, İzzettin Doğan, Tarhan Erdem, Avni Özgürel, Fehmi Koru, Hülya Koçyiğit gibi isimlerinde olduğu heyet hazırladığı 19 maddelik raporu hükümetle paylaştı.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

Ali :

allahım sen aklımıza sahip ol bunlarmı ülkenin en akıllıları

cenap aytepe :

meyhane pilavı meyhanede güzeldir

Sinan Erismis :

hangi seckinler, akillilar, kimle nerede toplanacak acaba? sanki elinde sopayla gelenler de var. bazi halktan insanlari da dövecekler helli. hadi hayirlisi. gecenki manzaralari daha keskin yasayacagiz galiba...

nazire :

VATANHİNLERİ KOŞUN VATANSAATMAYA TABİPAYINIZALDINIZ BU ACILIMSACILIM YÜZÜNDEN ÖLENLERİNİN KANI SİZAKİLERİNDE ELİNDE BİCOK ASGERİMİZİDE ŞEHİTVERDİK HEPSİNİN İKİ ELİYAKINIZDA OLSUN HAYİN AKİLERKOŞUN AKP MALPAYLAŞIYO KOŞUNPAYINIZIALIN

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder