banner864

AKP binasına giren silahlı kişinin kimliği belirlendi 01 Nisan 2015, 11:27

AKP Kartal ilçe binasına silahlı bir kişi girdi. Binadakileri dışarı çıkaran şahıs, binaya üzerinde kılıç motifinin olduğu bir Türk Bayrağı astı. Saldırgan özel harekat ekiplerinin düzenlediği operasyonla etkisiz hale getirildi.
AKP Kartal ilçe binasına silahlı bir kişi girdi. Binadakileri dışarı çıkaran şahıs, binaya üzerinde kılıç motifinin olduğu bir Türk Bayrağı astı. Saldırgan özel harekat ekiplerinin düzenlediği operasyonla etkisiz hale getirildi. 

AKP'nin Üsküdar Caddesi'ndeki Kartal İlçe binasına giren silahlı bir kişi panik yarattı.

Polis binanın önünden geçen yolu kapattı. Yola, güvenlik şeridi çekildi.

Binadakileri dışarı çıkaran şahıs, 7 katlı binanın en üst katına çıktı. İki pencere camını kıran kişi, pencereye üzerinde kılıç motifinin de olduğu bir Türk Bayrağı astı.

Saldırgan özel harekat ekiplerinin düzenlediği operasyonla, kısa süre içinde etkisiz hale getirildi.

AKP binasına silahla giren kişinin kimliği belirlendi

Kartal, Üsküdar Caddesi'nde AKP Kartal ilçe binasına giren silahlı bir kişi etkisiz hale getirilip gözaltına alındı. 

7 katlı binanın en üst katında gerçekleşen olay esnasında ilçe binasında bulunan İlçe Başkan Yardımcısı Beyler Çakır saldırganın bir anda içeri girdiğini belirterek, "Elinde silah vardı. Silahla bir arkadaşımızın ayağına doğru ateş etti ama herhalde kurusıkıydı silah. İki tane silahı ve bomba olduğunu söyledi. İlçe binasını boşaltmamızı istedi, arkadaşları aldık dışarı çıktık. Herhangi bir şey söylemedi. Sadece 'Boşaltın' dedi. Biz de boşalttık ve tek başına içerde kaldı. kapının arkasına sandalyeleri falan koydu. Toplantı odasına girip camları kırarak oraya bir bayrak astı. Neden yaptığına dair herhangi bir şey söylemedi" dedi.

AKP Kartal İlçe binasının 7. katına 11.15 sıralarında çıkan şüpheli içerde bulunanları silah ve üzerinde bomba olduğu tehdidiyle boşalttı. 2 pencere camını kıran saldırgan üzerinde kılıç motifinin de olduğu bir Türk Bayrağını cama astı. Görgü tanıkları bu sırada saldırganın bir el de ateş ettiğini söyledi. Çevrede güvenlik önlemlerinin alındığı sırada cama çıkan şüphelinin çevredekilere hitaben bağırdığı görüldü. Söylediklerinin bir kısmı anlaşıldı, bir kısmı da anlaşılmadı; anlaşılan bölümde "Bu vatan için hiçbir şey yapmıyor, sanki herşeyi o yaptı. Irak'ı dolaştı, Suriye'de dolaştı, heryerde kan akıttı, sıra Türkiye'ye geldi" diye bağırdığı görüldü.

KİMLİĞİ BELİRLENDİ, AMACI BİLİNMİYOR

Bölgeye gönderilen takviye Özel Harekat Timlerinin olay yerine gelmesinin ardından binaya giren polisler saldırganı gözaltına alıp binadan çıkardı. Binadan çıkarılan şüphelinin adının Umutcan Tosuncu, elindeki silahın da kurusıkı olduğu belirlendi.

Tosuncu'nun eylemi ne amaçla gerçekleştirdiğiyle ilgili açıklama yapılmadı. Bu amacın belirlenmesine yönelik soruşturma sürüyor. (DHA)

Yorumlar

Baba Kartal :

her seçim öncesi aynı be kardeşim hep mağdur hep mağdur artık yeme be milletim ...

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar