banner864

AKP çatırdıyor! 03 Kasım 2014, 12:04

Haftasonu gazetecilerin gözü kulağı AKP'nin Afyon'daki istişare toplantısındaydı. O toplantıya peşmergenin Türkiye üzerinden geçişi ve açılım sürecine karşı milletvekillerinin aldığı tutum damga vurdu. Milletvekilleri peşmergenin geçişine karşı itirazlarını sıraladı, açılımla ilgili de önemli uyarılar yaptığı öğrenildi. İşte Başbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığında ilk kez gerçekleşen kamptan kulislere yansıyanlar...

AKP çatırdıyor paylaşan: ulusalkanal
AKP'nin Afyon kampına milletvekillerinin açılım ve peşmergenin Türkiye üzerinden Ayn el Arab'a geçişi konusundaki itirazları damga vurdu. İlk kez Başbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığında yapılan kampta, milletvekilleri itirazlarını tek tek sıraladı.

Kulislere sızan bilgilere göre; 43 vekilinin söz aldığı toplantıda, peşmergenin Türkiye üzerinden Ayn el Arab'a geçmesine büyük tepki vardı. Davutoğlu, geçişlerle ilgili vekilleri bilgilendirdi, stratejilerini anlattı. Davutoğlu'nun sözlerine karşılık milletvekilleri peşmergenin geçiş görüntüleriyle ilgili itirazlarını sıraladı.

Açılım süreci de AKP'nin Afyon kampında önemli ana gündem maddelerinden biri oldu. Açılımın koordinatörlerinden olan Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan'ın açılımla ilgili kullandığı ilginç ifadeler basında yer aldı. Akdoğan'ın "Çözüm süreciyle PKK'nın isteklerinin yapılıyor gibi bir algı oluşmaya başladı" ifadelerini kullandığı öğrenildi.

Parti içinde önemli görevlerde bulunmuş bir milletvekilinin de sürece karşı aldığı tutumu açık açık dile getirdiği, "Ben şu saatten sonra çözüm sürecine karşıyım" şeklinde çıkış yaptığı belirtildi.

Toplantıda özellikle AKP'nin Doğu ve Güneydoğu Anadolu milletvekillerinin açılıma itiraz etmesi dikkat çekti. Vekiller, "Bölgede devletin devlet olması gerekir. Tedbirler alınsın. Yoksa iş tersine dönecek" uyarısı yaptı.

İçişleri Bakanı Efkan Ala'nın ise eleştirilerle ilgili, "Hâkimiyeti sağlayamadığımız zamanlar oldu. Kırsalda terör baskısı arttı, şehirlere inmeye başladılar. Ve şehirlerde de hâkim olmaya başladılar" ifadelerini kullandığı öğrenildi.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

askin ilhami :

AkP Oy verenler buyursun gorsunler komure fasulyeye ulkeyi satilar

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder