banner864

AKP-CHP İttifakı 10 Ekim 2013, 19:51

CHP’nin Uzlaşma Komisyonu üyeleri Atilla Kart ve Rıza Türmen, AKP’li Mustafa Şentop ile görüştü. AKP ve CHP uzlaşılan maddelerin meclise getirilmesi için anlaştı. Meclis’te basın toplantısı düzenleyen Kart, 60 maddenin seçim öncesinde çıkartılabileceğini açıkladı. Kart’a CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi’de destek verdi.
Haber: Osman Nuri Cerit
Kamera: Murat Karabulut

Bölünme Anayasası çalışmalarında, uzlaşılan maddelerin meclisten geçirilmesini, Başbakan Tayyip Erdoğan açıkladı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu öneriye sahip çıktı.

Genel başkanların açıklaması üzerine iki partinin uzlaşma komisyonu üyeleri Mustafa Şentop, Atilla Kart ve Rıza Türmen bir araya geldi. Üyeler arasında, uzlaşılan maddelerin nasıl meclise getirileceği konuşuldu.

CHP milletvekili Atilla Kart 60 maddenin meclis gündemine geleceğini belirtti. "bir buçuk yıllık çalışmalarımız heba olmasın" dedi.

Kart, yerel seçimlerden sonra anlaşılamayan maddeler üzerinde çalışılmasını da önerdi.

Atilla Kart’a CHP Grup başkanvekili Akif Hamzaçebi’de destek verdi.
 
ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorumlar

Hüseyin Civan :

cumhuriyet halk partisi halkın iradesini hiçe sayarak akp iktidarının kuyrukçuluguna sayunmuştur. mustafa kemal sağ olsaydı

YALÇIN NAMIK :

bu chp iflas etmiştir. atatürk ün laneti üzerlerine olsun.

murat türk :

işçi partisi hepar ile birleşsin, chp ve mhp oyları hepara kaysın

MAHMUT ÇEVİK :

açikça artik şu söylenmeli chp de ülkeyi bölüyor ve chp ye oy vermeyin denilmesinin zamanı gelmiştir işçi partisi bu chp ile sakın ola birleşmesin kendi adayını açıklasın ve vatan severlerin hepsini işçi partisinde buluşmaya çağırma zamanı gelmiştir.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder