AKP Genel Başkan Yardımcısı'ndan çarpıcı açıklama 16 Nisan 2014, 18:19

ABD Büyükelçisi François Ricciardone'nin AKP Genel Merkezi ziyaretiyle ilgili önemli bir ayrıntıyı görüşmede bulunan Mehmet Ali Şahin açıkladı. AKP Genel Başkan Yardımcısı Şahin ABD'nin "Gülen'i istersek vereceği izlenimi edindim" dedi.
AKP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, "Fethullah Gülen'in Türkiye'ye iade edilmesi" tartışmalarıyla ilgili çarpıcı bir açıklama yaptı. Kanal 24’te konuşan Şahin, "Gülen'i istersek ABD'nin vereceği izlenimi edindiğini" söyledi.

ABD Ankara Büyükelçisi Francis Ricciardone önceki gün AKP Genel Merkezi'ni ziyaret etmişti. Görüşmede bulunan Şahin, Gülen cemaatinin konuşulduğunu açıkladı.

Şahin, "Fethullah Gülen grubunun faaliyetleriyle ilgili bir değerlendirmede bulunduk. Kendisi bu grubun dini bir eğitim yapan bir grup olduğunu biliyorduk ama son zamanlarda gördük ki, siyasi değerlendirmeleri var. "Türkiye bir talepte bulunursa, üzerimizde düşeni yaparız" tarzında bir ifadesini izlenim edindim. " dedi.

Francis Ricciardone, AKP Genel Merkezi'ne seçim sonuçlarına ilişkin tebrik ziyaretinde bulunmuştu.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

mdd :

hadi iste bakalım ne olacak. tüm foyalarınız ve f tipi örgütlenme ile ortaklığınız ortaya çıkacak diye buna cesaret bile edemessiniz

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar