banner864

AKP, "Hafız Lisesi" açıyor! 14 Kasım 2013, 18:00

AKP, İmam Hatip Okulları'nın artırılmasının ardından, şimdi de hafız okulları açmaya hazırlanıyor. Bu okullar için özel bir uygulamayla, örgün eğitim dışına çıkılacak, haftasonu akşam eğitim yapılacak. Hafız okulundan mezun öğrenciler, akademisyen olarak hazırlanacak.
Milli Eğitim Bakanlığı, sayılarını her yıl çoğalttığı İmam Hatip Liselerinin yanı sıra yeni bir İmam Hatip Lisesi türü daha açmaya başladı.

Cumhuriyet Gazetesi'nin haberine göre, Hafız liseleri "proje imam hatip liseleri" adı altında oluşturulacak. Hafız okullarında örgün eğitim müfredatının dışına çıkılarak, haftasonları akşam saatlerinde hafızlık dersleri verilecek.

Hafız okullarının ilk ikisi İstanbul Bahçelievler İmam Hatip Lisesi'nde ve Denizli Cedide Abalıoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde açıldı. Üçüncü okulun Antalya’da da açılması, ardından tüm Türkiye’ye yayılması planlanıyor.

Hafızlıkta ilerleyen öğrencilerin, mezun olduğunda ilahiyat fakültelerine geçmeleri ve akademisyen olarak hizmet vermelerinin amaçlandığı belirtildi.
 
ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorum Gönder