banner864

AKP içinde tartışmalar sürüyor! 25 Haziran 2015, 14:05

AKP'deki istişare görüşmeleri devam ediyor. AKP Milletvekilleri "CHP ile koalisyon yaparsak çözüm süreci devam eder" görüşünde. O görüşüte olan milletvekillerinden Orhan Miroğlu, "kimle kurulursa kurulsun koalisyonun yumuşak karnı çözüm süreci olmalı" dedi.
Başbakan Ahmet Davutoğlu, parti içindeki koalisyon istişarelerini sürdürüyor. Davutoğlu dün Doğu, Güneydoğu, İç Anadolu, Ege ve Akdeniz Bölgesi milletvekilleri ile üç ayrı grup halinde görüştü.

Milletvekillerinin bir kısmı CHP, bir kısmı da MHP ile koalisyonu savundu. Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesindeki HDP’nin oylarının yüksek olduğu il temsilcileri CHP ile koalisyonu doğru bulduklarını belirtti.

CHP'den yana görüş bildirenlerin ana nedeni açılımın devam ettirilmesi. AKP milletvekili Orhan Miroğlu "kimle kurulursa kurulsun koalisyonun yumuşak karnı çözüm süreci olmalı" dedi. 

Erzurum, Gaziantep, Elazığ gibi iller ile İç Anadolu ile bazı Akdeniz ve Ege Bölgesi milletvekilleri ise MHP ile koalisyonun doğru olacağını görüşünde.

HDP'ye ilişkin yapılan değerlendirilmeler ise bu partiyle koalisyon kapılarının neredeyse kapandığı fikrini güçlendirdi.

ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar