"AKP iktidarı 90 yıllık birikimi hedef alıyor" 05 Ekim 2013, 18:42

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli İstanbul'dan Başbakan Tayyip Erdoğan'a yüklendi. Partisinin Kazlıçeşme mitinginde konuşan Bahçeli, AKP'nin milli değerleri hedef aldığını söyledi. Bahçeli, "Tayyip Erdoğan'ın yüce divan bileti kesilmiştir" dedi.
 Milliyetçi Hareket Partisi'nin İstanbul'da düzenlediği demokrasi mitingi Kazlıçeşme'de yapıldı.

Mitingde konuşan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin hedefinde Başbakan Tayyip Erdoğan vardı. Bahçeli, Başbakan Erdoğan'ın Türk Milleti'ne savaş açtığını söyledi.

Dabercilerle hesaplaşıyoruz adı altında 90 yıllık Cumhuriyet birikiminin hedef alındığını söyleyen Bahçeli, "AKP 23 Nisan, 19 Mayıs, 30 Ağustos ve 29 Ekim'den rahatsız oluyor." dedi.

Açılım paketini de eleştiren Bahçeli, paketin PKK'yı sevindirdiğini ifade etti. Bahçeli, "ana dilde eğitim ile Türkiye'nin bölünme süreci başlatılmıştır" dedi.

Başbakan Erdoğan'a seslenen Bahçeli, "yüce divan bileti çoktan kesildi" ifadelerini kullandı.
 
İki gün önce Suriye Tezkeresi'ne "evet" diyen MHP Genel Başkanı Bahçeli'nin AKP Hükümeti'nin Suriye poltikalarını eleştirmesi dikkat çekti.

Mitingde andımızın kaldırılmasına da büyük tepki vardı. Mitinge katılan yurttaşlar hep bir ağızdan andımızı okudu.


ulusalkanal.com.tr


Etiketler

Yorumlar

che :

sayın bahçeli ye inanmıyorum,söylemleriyle eylemleri tutmayan bir siyasetçi ve genelbaşkan.söylediği durum olsa inanıyorum ki kurtarma planını yapıp o plana kabul oyu verir sayın bahçeli.

E.Özaydin :

sayin bahceli inanin size inamak istiyorum ,ama daha bir gün evvel siz deilmisiniz , süriye ye asker gönderilmesi icin kabul oyu kullanan , tipki a;gül ün cumurbaskani yapilmasi gibi ,onun icn lütfen ülücü kadroyu ,devletin bönümemmesi icin tüm yurtseverlerle birlikte hareket ,etmesi icin tesvik ediniz vatan elden gidiyor

Hamza Zenginli :

sayin bahceli nasil muhalefet yapiyor anlayan bir allahin kulu varsa ciksin söylesin, sabahtan aksama kadar söylemedigini birakmadigi akp ye akp yi kurtaracak oylamalarda hep destek olmakta. tek agzindan dogru cikan türk kelimesi. bunun icin halk hala pesinde, yasasin türk milleti derken baska birsey söylüyorda bizmi yanlis duyuyoruz. eger vatandas gercek söylemek istedigini bir anlasa, arkasinda bir tane tür ferdi kalirsa sasarim.

Timur :

mhp'nin görevi neydi ? tepki gösteren gençleri tepkisiz hale getirmekti, hepsini içeri atti. mhp tabani bunun farkina varmalidir aksi halde türkiye akp'den sonsuza dek kurtulamayacak, yani türkiye bitene kadar !

Ahmet Ulusoy :

meydanlarda bagir parlementoda akp'nin kronik destekcisi ol,bir bahçeli kilasigi,ianandiriciligini kaybeden baskan!....

orhan gümüş :

Devlet Başkana sormak lazım mustafa kemal kaç yıllık devlet i hedef almış tır

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar