banner864

''AKP ile koalisyon yaparız'' 29 Nisan 2015, 18:12

7 Haziran'a yaklaşıldıkça, Meclis'teki 4 parti arasında koalisyon söylemleri de artıyor. Bu kez açıklama CHP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Bekaroğlu'ndan geldi. "AKP ile koalisyon yapar mısınız?" sorusu yöneltilen Bekaroğlu, "İki parti bir araya gelebilir ve hükümet kurabilir. Bunun adı büyük koalisyon olur" dedi.
 CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun gündeme getirdiği "koalisyon hükümeti" seçeneği ile ilgili bu kez de partinin Genel Başkan Yardımcısı konuştu. Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Bekaroğlu, CHP'nin AKP ile koalisyon hükümeti kurabileceğini söyledi.
Bekaroğlu, seçim ziyaretleri kapsamında gittiği İstanbul Büyükçekmece'de Rizeliler Derneği'ni ziyaret etti. Bu ziyaret sırasında Bekaroğlu'na koalisyon seçeneği soruldu. Bu soruya yanıtı oldukça netti.

"Türkiye’yi 100 sene taşıyacak 12 Eylül Anayasası yerine gerçekten demokratik, özgürlükçü, çoğulcu bir anayasa yapmak için iki parti bir araya gelebilir ve hükümet kurabilir. Bunun adı büyük koalisyon olur"

Bir partinin dayatılmasındansa, koalisyonun daha iyi olacağını savunan Bekaroğlu, koalisyonlar döneminin başladığını söyledi.

"Koalisyon, Türkiye gibi bir ülkede bir partinin, bir insanın insanlara dayatmasındansa, koalisyonlarda müzakere ederek sonuçların bulunması daha hayırlıdır diye düşünüyorum. Türkiye’de koalisyon hükümeti döneminin başladığını görüyorum. Koalisyonlar istikrarsızlık getirmez, halkın aleyhine değildir"

Bekaroğlu, CHP’nin kurullarında koalisyonun görüşülmediğini, sözlerinin kendi fikri olduğunu belirtti.

ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorumlar

NEJAT AŞKINER :

en büyük hata atatürke kefere diyen parti poltikalarına aykırı güya muhafazakar oyları alırım düşünceseyle partiye almaktır.seçimde kaybettiklerimiz göründü.aynı zamanda yine ata düşmanları sezgin tnrıkulu gibi dersim katliaminı yapan ata demeleridir oysaki o yaşam savaşı veriyor ağır hastaydı

chp :

sn.mehmet bekaroğlu hiç durmadan, hemen istifa ediniz...ayıptır ayıp...siz ne tuhaf bir insansınız, kendinize de mi hiç saygınız yok ? yazıklar olsun...

Berran Bayrak :

talihsiz bir konuşma,saçmalıyorlar,bindiğidalı kesmek diye buna denir...bu konuşma insanlarin kafasini kariştirmaktan başka işe yaramaz,fikirleri ayni olanlar anlaşir,o zaman sizinde onlardan farkiniz kalmaz...hertürlü yolsuzluğu yapan,halkı düşünmeyen,devletin bütçesini çarçur eden zihniyetten kurtulmak isterken,siz nedediğinizi biliyormusunuz????

halis yıldız :

ne koalisyonu mehmet bey kendinize gelin.bu ne teslimiyet..başlamadan bitirdiniz.Allah müstehakınızı versin...eger o düşteyseniz siz daha 100 sene beklersiniz..saçmalamayın..halkın sesine kulak verip hakkını teslim edin..

cem yılmaz :

yazının sonunu başa yazın propoganda olmaktan çıkar....

murat kaya :

arkadaş hastamısınız.. bekaroğlu'nun söyledikleri chp yi bağlamaz da beni mi bağlar??.. adam genel başkan yardımcısı,daha ne olsun??? yok efendim kişisel görüşmüş,yok efendim vitrinmiş.. vitrin diye alınan admaın genel başkan yardımcılığı koltuğunda ne işi var.. o koltuğa oturduysa da söyledikleri seni bağlar işte böyle.. provoke haber diyenler de ayrı komedi.. ulusal kanal chp'yi mi provoke edecek,güldürmeyin adamı yaaa,provokasyon görmemişsiniz siz.. .. keyfiniz bol olsun walla...

Celal Yılmaz :

chp böylelerini çok mu arıyor ? iktidar olmaya değil, birine yamanmaya niyetli olduğunuzu mu söylemeye çalışıyorsun. sen de belki bakan olur, ikbale erersin.

Emin Baltaş :

bu iddia, sadece kendisini bağlar. hiç bir inandırıcılığı olmayan, provoke bir mesaj.kanımca böyle bir koalisyona kılıçtaroğlu'nun bile gücü yetmez.bu adam tam bir ''trova atı.''

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar