banner864

AKP'li aday adayı itiraf etti: Öcalan bizim gibi düşünüyor! 23 Mart 2015, 11:45

Sabahattin Kılıççıoğlu, Öcalan’ın mektubunu değerlendirdi. Kılıççıoğlu, “Verilen mesajlar AK Parti iktidarının son 12 yıldır Türkiye’de gerçekleştirmek istediği toplumsal barış ve değişim perspektifiyle paralellik arz ediyor. Bu yeni bakış açısının Türkiye coğrafyasında estirmiş olduğu halkların birbirine değer ve güven veren sosyolojik durumun eseridir” dedi.

HÜKÜMET, BİREYİ MERKEZE ALDI
Süreci sonuna kadar desteklediğini anlatan Kılıççıoğlu, “Devleti değil, bireyi merkeze alan ve hangi etnik yapıdan olursa olsun bireyin temel hak ve özgürlüklerini öncüleyen AK Parti iktidarının sağlamış olduğu bu toplumsal barış döneminde silahların susması ve demokratik yaşam için herkesin elini taşın altına koyması gerekmektedir. Milli birlik sağlanacak, kardeşlik hukuku korunacak, anaların gözyaşı dindirilecektir. Türkiye için daha fazla demokrasi, daha fazla özgürlük demek olan bu süreci hiçbir şeye feda edemeyiz.” ifadelerini kullandı.

SİLAHLAR SUSACAK ,BARIŞ KARDEŞLİK İKLİMİ BAŞLAYACAK”

Çözüm sürecinin taçlandığını da belirten Kılıççıoğlu konuşmasına şöyle devam etti:

AK Parti’nin barış, kardeşlik ve ilkeleriyle demokratik Türkiye hayali ve özleminin giderileceği bir sürece girilmiştir. Artık ülkemizde kan ve gözyaşı görmek istemiyoruz. Silahlar susacak, barış, kardeşlik iklimi başlayacak. Çözüm yollarının taçlandığı tarih 21 Mart 2015 nevrozudur. Bu sürecin başarı ile taçlandığına şahit olduk. Birbirimizi hor görmeden, aşağılamadan, karşılıklı helalleşeceğimiz bu sürecin Türkiye’nin aydınlık geleceğine açılan bir kapı olarak görüyorum.”

Hüseyin Güler
ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

mustafa cenap aytepe :

buyrun ey akpye oy verenler görün bakın bebekleri karnından vuran hamile kadınları katledenle ayni şeyi düşünen bir partiden bahsediyoruz ...dinleyin vicdanınızı bakalım ne diyor.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar