banner864

AKP seçimlerde bu taktikleri kullanacak 06 Nisan 2015, 12:05

Milletvekili aday listelerinin Yüksek Seçim Kuruluna verilemesine saatler kala AKP'nin izleyeceği taktik basına sızdırıldı. Buna göre AKP, Doğu ve Güneydoğu'da sandığa akil insanlar heyetinde yer alan isimlerle gidecek. 3 dönemliklerin seçim bölgelerinde ise bu kurala takılmayan bakanlar aday gösterilecek.
Siyasi Partilerde aday adaylığı yarışı bitti, gözler Yüksek Seçim Kuruluna verilecek kesin listelere çevrildi. Partilerde ciddi rahatsızlıklara yol açması beklenen listelerin açıklanmasına kısa bir süre kala AKP'nin uygulayacağı taktik, hükümete yakın gazeteler aracılığı ile kamuoyuna yansıtıldı.
Kulis bilgilerine dayandırılan haberlere göre AKP Doğu ve Güneydoğu illerinde akil insanlar heyetinde yer alan isimlerle sandığa gidecek.

Abdurrahman Kurt Diyarbakır, Mehmet Emin Ekmen Batman, Hüseyin Yayman ise Hatay'dan ilk sıralarda aday gösterilecek. Mücahit Arslan, Salim Ensarioğlu gibi isimlerin listede yer almasına kesin gözüyle bakılıyor.

Bir başka taktik ise 3 dönemliklerin seçim bölgelerine bu kurala takılmayan bakanların kaydırılması olacak. Buna göre, Şanlıurfa'dan Faruk Çelik'in yerine Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, İzmir'den Binali Yıldırım yerine Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Adana'dan ise Ömer Çelik'in yerine eski Ulaştırma Bakanı Lütfi Elvan listelerde baş sıraya konulacak

3 Dönemliklerin Seçim Bölgelerine Bakanlar Seçime Girecek

Şanlıurfa: Faruk Çelik'in yerine Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş
İzmir: Binali Yıldırım yerine Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu
Adana: Ömer Çelik'in yerine eski Ulaştırma Bakanı Lütfi Elvan 

ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorum Gönder