banner864

AKP şimdi de gözünü buraya dikti! 21 Mart 2014, 22:51

354 dönümlük arazisiyle İstanbul Anadolu yakasının ikinci büyük yeşil alanı olan Validebağ Korusu, tartışma yarattı. AKP Üsküdar Belediye Başkan Adayı Hilmi Türkmen'in bölgedeki park projesi, "Validebağ Gönüllüleri" adı altında bir araya gelen yurttaşların tepkisine neden oldu.

AKP şimdi de gözünü buraya dikti! paylaşan: ulusalkanal
AKP Üsküdar Belediye Başkan Adayı Hilmi Türkmen'in birinci derece SİT alanı olan Validebağ Korusu için hazırladığı park projesi tartışma yarattı. Korunun doğal yapısının bozulmaması için bir araya gelen Validebağ Gönüllüleri, internet üzerinden imza kampanyası başlattı.

Yurttaşlar, Validebağ Korusu'na dokunulmamasını istedi.

İşçi Partisi Üsküdar Belediye Başkan Adayı Perihan Işık Özben de Koru'nun park olmasına karşı çıktı.

Validebağ Korusu, 354 dönümlük arazisiyle İstanbul Anadolu Yakası'nın ikinci büyük yeşil alanı. Koru yüzden fazla kuş türüne ve anıt ağaçlara ev sahipliği yapıyor. Koru'nun içinde Adile Sultan Kasrı, Abdülaziz Av Köşkü gibi tarihi eser yapılar da bulunuyor.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

Nilay Yücedağ :

şu anda koru zaten berbat halde. av köşkü güya restore ediliyor. korunun çeşitli yerlerinde natamam inşaat kalıntıları, beton ve tahta parçaları. biraz geç kalınmış gibi sanki koruma kampanyası yapmak için..

Neşe Taşan :

validebağ validebağ gönüllüleri facebook sayfasında açılan imza kampanyasına, kuşlar, böcekler, sincaplar,otlar,çalılar, ağaçlar,anıt ağaçlar için sizde imza atın.

remzi çelik :

validebağ korusunda betondan başka gözleri bir şey görmeyen lerin orada binlerce canlı yaşadığını ağaçların kesilemiyeceğini bilmelerini beklemiyoruz .ağacalar insanlığın varolmasını sağlayan, dünyanın çevresinde karbondioksit oluşturarak, dünyanın ,canlıların yaşayabileceği sıcaklığa kadar soğumasını sağladıklarını dolayısı ile varoluşlarını ağaçlara ve insanlardan önce var olan canlılara borçlu olduklarını bilmeleri gerek .

E,Özaydin :

bakin !... yer fevkalade bir yer ,rantida fena olmasa gerek , eh!... devletin ve toplumun ,bereketi ve afiyeti , akp li müslümanlarin üzerine olsun !...amin ,

Fatma torun :

Onu da birilerine peşkeş çekerler.Akılları ne zamandır orda!!!

Mehmet Yücel :

Yılların birikimi eko sistemleri yok ediyorlar. Bunu da savunurken ağaçlandıracağız diyorlar. Sanki doğa yaz boz tahtası. Ülkede herşey böyle bozulmuyor mu?

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar