banner864

AKP Suriye tezkeresini meclise gönderdi 01 Ekim 2013, 17:42

Hükümet, Suriye tezkeresini TBMM'ye gönderdi. Hükümete Suriye'ye Türk askeri gönderme yetkisi veren tezkerenin, gerekçesinde önemli bir ek yapıldı. Tezkerede bu yıl Suriye'de yaşananlar nedeniyle ölen Türk vatandaşlarının sayısına yer verildi.
AKP savaş tezkeresini Meclis'e yolladı. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla TBMM'ye sevkedilen tezkerede geçen yılın aksine, bu yıl Suriye'de yaşananlar nedeniyle ölen Türk vatandaşlarının sayısına da yer verildi.

Tezkerede "bugüne kadar Suriye kaynaklı saldırılarda hayatını kaybeden vatandaşlarımızın sayısı 71'e ulaşmıştır" denildi. Ayrıca Suriye'de yaşananlar nedeniyle 500 bin sığınmacının Türkiye'ye geldiği, çatışmaların devam etmesi nedeniyle, halen Suriye'de yerlerinden edilmiş 5 milyon kişinin, kitle halinde göç ihtimalinin büyük olduğu da vurgulandı. 

ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorumlar

Ataturk1 :

suriye'ye asker gonderme yetkisi iktidara verilmemelidir. amerikali askerler'in suriye'ye savasa gitmeyi red ettiklerini gorduk, turk askeri'nin suriye "muhalif'lerine destek vermek icin egitilmemistir.

yankı baylan :

meclistekilerin kactanesinin cocukları bu ülke için vatandaşlık görevini yaptı askere göndermemek için ellerinden geleni yapıyorlar bizim cocuklarımız bizim savasımız olmayan yere savaşmaya gönderecekler. bu nasıl bir adalettir 17 yaşında reşit olmayan bir gelin alan ve oglunu amerikalın kolesi yapan dini istismar eden adam benim vatandasımı amerika istiyor diye askermizi piyon olarak kullanmasına asla izini verilmemeli

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder