banner864

AKP ve Cemaat tertipler için birbirini suçladı 25 Aralık 2013, 02:42

AKP- cemaat savaşı, Ergenekon ve Balyoz tertiplerinin sorumluluğunu da tartışmaya açtı. Cemaat AKP'yi, AKP de cemaati "tertipçilik" ile suçladı. Başbakan Erdoğan'ın Başdanışmanı Yalçın Akdoğan ve İçişleri Bakanı Muammer Güler, tertiplerin sorumluluğunu cemaate yıktı. Oysa sorumluluk ortak...
 AKP-cemaat savaşı kızıştı, taraflar Ergenekon ve Balyoz tertiplerinin sorumluluğunu birbirine atmaya başladı.

Başbakan'ın siyasi Başdanışmanı Yalçın Akdoğan, cemaatin Türk Ordusu'na kumpas kurulduğunu itiraf etti.

"Başbakan Erdoğan'ı artık herkes iyi tanıyor. Kendi ülkesinin milli ordusuna... kumpas kuranların bu ülkenin hayrına bir iş yapmış olmayacağını çok iyi bilir."

İçişleri Bakanı Muammer Güler ise Fethullahçıların geçmişte siyasi davalar yarattıklarını belirtti.

Bu bir adli dava değil, siyasi algı davasıdır. Bunlar her şeyi kendi kafalarına göre yapmışlar. İnfazı da yapmışlar. Bunları geçmişte de yapmışlardı ama iki yanlış bir doğru etmez.

AKP ve cemaatin savunmaları böyle.. Oysa tertiplerin sorumluluğu ortak... Erdoğan "Ergenekon'un savcısıyım" derken, Bülent Arınç ise "Türkiye bağırsaklarını temizliyor" ifadeleriyle Türk Ordusu'nu ve milli kuvvetleri hedef alıyordu.

Ergenekon ve Balyoz tertiplerinin sorumlusunu İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, 22 Mart 2008 tarihinde gözaltından açıklamıştı. İşte 6 yıl önceki o açıklama...

Yaptıkları girişim Türk Silahlı Kuvvetleri'ne ikinci kez çuval geçirme girişimidir. Amerika, Türk Silahlı Kuvvetleri'ne dışarıdan set çekiyor ve yıpratıyor. Bunlar da TSK'yı içerden hançerliyor. BOP Eşbaşkanlığı ve Fethullahçı Gladyo suçlarını büyütmektedir. Türkiyemizi ve Atatürk Cumhuriyeti'ni hedef alan bu düşmanca girişimin altında kalacaklardır.

ulusalkanal.com.tr


Yorum Gönder