banner864

AKP'de İç Güvenlik Paketi toplantısı 29 Kasım 2014, 18:42

İç güvenlik paketinin Meclis İçişleri Komisyonu'nda görüşülmesine başlanmadan önce İçişleri Bakanı Efkan Ala, komisyonun AKP'li üyeleriyle toplantı yaptı. Toplantıda paketin Çarşamba günü komisyonda görüşülmesi benimsendi. Ala, düzenlemeleri ve gerekçelerini komisyon üyelerine anlattı.
 İçişleri Bakanı Efkan Ala, İç Güvenlik Paketi'nin görüşüleceği Meclis İçişleri Komisyonu'nun AKP'li üyeleri ile bir araya geldi.

Toplantıda iç güvenlik paketi masaya yatırıldı. Paketin gelecek hafta çarşamba günü komisyonda görüşülmesi benimsendi.

Ala, polise araçlarda arama yetkisi verilmesine ilişkin düzenlemeyi savundu. Örnekler üzerinden komisyon üyelerine açıklama yaptı.

Polis Koleji ile Polis Akademisi'nin kapatılacağını belirtan Ala, "Bu düzenlemeyi yapmak zorundayız. Eğer Paralel Yapı ile mücadele edeceksek, bu gerekli. Çünkü oradaki öğrencilerin büyük bölümü Paralel Yapı'ya mensup" mesajı verdi.

İçişleri Bakanı Ala, Jandarmanın İçişleri Bakanlığı'na bağlanması düzenlemesini "Yetkiler tek elde toplanması gerekir" sözleriyle savundu. Ala, "Davul başkasının elinde, tokmak başkasının elinde olmaz. Güvenliğin sağlanması için bu düzenleme gerekli" dedi.

ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar