banner864

AKP'de istifa dalgası 27 Aralık 2013, 16:50

17 Aralık'tan sonra görünür hale gelen hükümet krizinde AKP'den kopuşlar hızlandı. Yolsuzluk Operasyonu sürecinde partilerinin tavrını eleştiren 3 AKP milletvekili istifa etti.
AKP - cemaat kolalisyonu dağılanca partiden kopuşlar hızlandı. AKP İzmir Milletvekilleri Ertuğrul Günay ve Erdal Kalkan ile Ankara milletvekili Haluk Özdalga partilerinden istifa etti.

17 Aralık'ta başlayan yolsuzluk operasoyonu sürecinde partilerinin tavırlarını eleştiren 3 AKP milletvekili ihraç istemiyle disipline sevkedildi. Milletvekileri önce davrandı, ihraç kararını beklemedi. Ertuğrul Günay "beni dinleseler buraya gelmezdi" dedi. AKP'nin üst yönetimini kibirli olmakla suçladı.

Ankara milletvekili Haluk Özdalga bu gidişle "demokratik düzenden çıkarız" uyarısı yaptı, AKP'yle yollarını ayırdığını açıkladı.

İzmir milletvekillerden Erdal Kalkan istifasını Twitter'dan duyurdu. "Halkımız herşeyi görüyor, kurtuluş savaşı veren bu halk bunu da çözer" dedi.

ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorumlar

hamdi tan :

Hayatini emirle yasayan insanlar ancak bu sekilde davranirlar .emirle partiye girdiler ikinci bir emirle ciktiilar kendi iradelerini kullanmalarini dusunmuyorsunuz heralde

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder