banner864

AKP'de istifa üzerine istifa! 15 Haziran 2014, 15:36

AKP Van merkez ve 11 ilçenin başkanları, Genel Merkez'in talebi üzerine istifa etti.
AKP Van merkez ve 11 ilçenin başkanları, Genel Merkez'in talebi üzerine istifa etti

Seçimin kazanıldığı Tuşba ve Gevaş ilçeleri başkanları istifa etmezken, İl Başkanı Abdullah Aras, "Bu kararı saygı ve hoşgörüyle karşılıyorum, sonuna kadar AKP'ye hizmet edeceğim" dedi.

Türkiye'de AKP'nin yerel seçimlerde başarısız olan illerdeki istifalarına Van'da eklendi. Van'da yerel seçimleri kazanan AKP Tuşba ve Gevaş ilçeleri dışında merkez ve 11 ilçe başkanı yönetimiyle birlikte istifa etti. AKP İl Başkanı Abdullah Aras, il başkanlığı binasında istifalarla ilgili basın açıklaması yaptı. İlçe başkanlarının da katıldığı toplantıda Aras, partisine kırgın olmadığını ve her zaman hizmet edeceğini söyledi. Aras, "AKP Van İl Başkanlığı görevinin 4. yılını geride bırakırken, bugün itibariyle genel merkezin uygun görmesi doğrultusunda görevimden istifa ettim.

Sahsımla birlikte yönetim kurulu üyelerim ve 11 ilçe başkanımın da istifa ettiğini huzurunuzda kamuoyuna duyurmak istiyorum. Ben öncelikle herkesten ve teşkilatımdan helallik istiyorum. Ben partime asla kırgın değilim. Kaldı ki koltuk sadece emanettir ve elbette bugün gibi günü geldiğinde bu emaneti başka bir dava arkadaşımız taşıyacaktır. Bu kararı saygı ve hoşgörüyle karşılıyorum ve sonuna kadar AKP'ye her koşulda hizmet edeceğimi de ifade etmek istiyorum" dedi.

Osman BEKLEYEN / VAN (DHA)


Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar