banner864

AKP'de paket çatlağı 04 Ekim 2013, 04:49

Kuzu, TRT Türk'te katıldığı programda Anadil'de eğitimin ülkenin huzurunu kaçıracağını söyledi, Amerika'dan örnek verdi.
“Anadilde eğitim doğru olmaz.Anadilde eğitim ülkeyi de huzuru da bozar. ABD’de 72 millet 51 eyalet var. Hepsinde İngilizce eğitim yapılır. Bir tek eyalette İspanyolca eğitim yapıldı; baktı işler kötüye gidiyor kapattılar”

Burhan Kuzu, AKP içinde farklı düşüncelerin olduğunu kaydetti. AKP sözcülerinin "Ana dil ana sütü gibi helal" söylemini de eleştridi.

“Bir tek Kürdün anası yok ki, 18 tane etnik grup anası alıp gelirse ne yapacağız? Ben de anamı getirdim ben de dilimi istiyorum derse ne yapacağız? Bunları iyi düşünmek gerek. Sonra diyorlar ki, biz bölünmek istemiyoruz, böyle bir niyet yok. Yahu yok da, sonu oraya gider. Niyetimiz buysa bunu oturup Kürdü, Lazı, Çerkezi hep beraber konuşalım. Burada doğması muhtemel sorunları dile getirmem en büyük hakkım”

ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorumlar

gurkan gok :

polim yapma kuzu.rol yapma.gaz alma görevinimi verdiler sana.

Hamza Zenginli :

acilim paketinden sayin kuzu da rahatsiz olduysa muhalefete iyi uykular.

uzaktan :

bie akp'li bunu soyluyor da chp oncusu neden susup, olumlu karsiliyor?

TC Genc :

bu cirkin iktidarin amaci belli ulkeyi huzursuz ve mutsuz yapmak boyle bir iktidar turkiyede ayakta drumyacaktir, birkac beyni yikanmis menfaatci vatan hainlerine cevabimiz su, bosuna ugrasmayin yikilacaginizi bildiginiz icin elinizden geleni ardiniza koymuyorsunuz ama sonunuz cok aci olacak nagmertler, sonra da kacmak icin delik ararsiniz.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar