banner864

AKP'den tarihi çark 04 Kasım 2013, 15:41

AKP hükümetinin Mısır politikasındaki tarihi dönüşünü diplomatlar Ulusal Kanal'a değerlendirdi. Emekli diplomat ve öğretim görevlisi Doçent Doktor Hüner Tuncer "AKP hükümeti iktidara geldiği günden beri diplomasi adına hiç bir zaman tutarlı olmadı" dedi.
AKP'nin Tahrir devriminin ardından, Mısır'daki yeni yönetime oldukça sert tavır aldı, bu politikadan kısa bir süre içinde u dönüşü yaptı.

U dönüşünü Ulusal Kanal'a değerlendiren uzmanlar, AKP'nin 11 yıllık iktidarı boyunca tutarsız bi dış politika izlediğini hatırlattı, "kısa süreli planlar yapmamalıyız" dedi.

TÜYAP kitap fuarında "Menderes'in Dış Politikası, Batı'nın Güdümündeki Türkiye" adlı kitabını imzalayan Tuncer, AKP'nin dış politikada Menderes dönemindeki Amerikancı politikaları devraldığını vurguladı.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

H.Sacit Özerol :

sayın doç. dr. ü. tuncer'in 4/11/2013 saat 17 haber programı içinde yapmış olduğu konuşmasının bir cd veya internet aracılığı ile konuya olan ve bu konularda bende araştırma yaptığımdan ihtiyaç duymaktayım. yardımcı olursanız memnun olacağım. saygılarımla

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar