banner864

AKP'den temas atağı 26 Kasım 2013, 16:04

AKP hükümeti, bölge ülkeleri ile ilişkileri geliştirmek için temasları arttırdı. Bugün Meclis Başkanı Cemil Çiçek Irak'a, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu da İran'a gidiyor. Başbakan Erdoğan'ın ise, Irak Başbakan'ı Maliki'nin Ankara ziyaretinin ardından Bağdat'a gideceği belirtiliyor.
 AKP hükümeti, komşularla kötü giden ilişkileri düzeltme arayışında... Bu kapsamda AKP iktidarı dört koldan bölge ülkelerini ziyaret etmeye başladı.

Meclis Başkanı Cemil Çiçek, Irak'ı ziyaret ediyor. Sabah erken saatlerde Irak'a hareket eden Çiçek, Irak Başbakanı Nuri El Maliki ve Cumhurbaşkan Vekili Huzai ile görüşecek.

Dışileri Bakanı Ahmet Davutoğlu ise, Nükleer görüşmelerde P5 + 1 ülkeleriyle anlaşma sağlayan İran'a gidiyor. Bakan Davutoğlu'nun, Ekonomik İşbirliği Teşkilatı'nın Tahran'da düzenlenecek olan 21. Bakanlar Konseyi Toplantısı'na katılacağı açıklandı. Davutoğlu, İranlı muhataplarıyla ikili görüşmelerde de bulunacak.

Önemli bir ziyaret de önümüzdeki süreçte Irak'a yapılacak. Başbakan Tayyip Erdoğan, Başkent Bağdat'a gidecek. Bu ziyaretin, Irak Başbakanı Nuri El Maliki'nin Ankara ziyaretinin ardından yapılacağı ifade ediliyor.

ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder