banner864

AKP'den yeni adım 21 Aralık 2013, 12:54

Yolsuzluk ve rüşvet operasyonunda AKP Hükümeti'nden bir karşı adım daha geldi. İçişleri ve Adalet Bakanlığı'nca, Adlî Kolluk Yönetmeliği değiştirildi. Emniyet ve Jandarma kolluk amirlerine adli olayları mülki idare amirine bildirme zorunluluğu getirildi.
Emniyet, yargı, MASAK ve TRT'deki görevden almaların ardından, AKP Hükümeti, yolsuzluk ve rüşvet operasyonunun önünü almak için bir adım daha attı.

Adalet Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığınca, Adlî Kolluk Yönetmeliği'nde değişiklik yapıldı. Emniyet ve Jandarma kolluk amirlerine adli olayları mülki amirlerine bildirme zorunluluğu getirildi.

Yönetmeliğin 5. Maddesindeki "Cumhuriyet savcıları, adlî görevlere ilişkin emir ve talimatlarını öncelikle adlî kolluk sorumlularına veya adlî kolluk görevi ifa eden diğer birim âmirlerine verir" cümlesinde yer alan "Savcılar" ibaresi "Başsavcılığı" ibaresi olarak değiştirildi.

Savcıların görevlendirdiği polislere, el koydukları olaylar ve yakalanan kişilerle ilgili tedbirler hakkında Cumhuriyet Başsavcılığı ile en üst dereceli kolluk amirini haberdar etme zorunluluğu getirildi.

Yönetmelik değişikliği Resmi Gazete'de yayımlanarak yürülüğe girdi.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

kadir battal :

Yazik adalet partisimidi bu allah allah

baksi kerim :

Resmen hırsıza tünel açıyorlar

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar