banner864

AKP'li bakanlardan operasyona davetiye 25 Mart 2014, 22:37

Suriye uçağının düşürülmesinin ardından, Süleyman Şah Türbesi'ne saldırı ihtimali AKP'li bakanlarca sık sık telaffuz edildi. Bilim Bakanı Fikri Işık, TSK'nın türbeyi savunmak için hazırlık yaptığını açıkladı. MİT'in kontrolündeki IŞID terör örgütünün türbeye saldırı tehdidinin ardından, AKP'den gelen operasyon açıklamaları soru işaretlerine neden oldu.

AKP'li bakanlardan operasyona davetiye paylaşan: ulusalkanal
Suriye uçağı düşürülür düşürülmez, Süleyman Şah Türbesi, AKP'li bakanların birinci gündemi oldu. MİT kontolündeki Irak Şam İslam Devleti adlı terör örgütünün, Türbeye yönelik saldırı tehdidi, şüpheyle karşılandı. AKP'den gelen açıklamalar, Suriye'ye saldırı için kamuoyu hazırlanıyor yorumlarına neden oldu.

Bilim ve Sanayi Bakanı Fikri Işık, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Süleyman Şah Türbesi için hazırlık yaptığını açıkladı.

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, "Bu konuda kararlıyız, bizi sınamasınlar" dedi.

Süleyman Şah Türbesi'ne ulaşımın sağlandığı Şanlıurfa'nın Suruç İlçesi'nin Mürşitpınar Köyü'nde güvenlik önlemleri en üst seviyeye çıkarıldı. Sınır hattında mevcut önlemlerin yanı sıra yapılan takviyelerin ardından getirilen zırhlı araçlar ile hava savunma sistemleri, Suriye'yi gören hakim tepelere konuşlandırıldı.

Bir gelişme de Kahramanmaraş'ta yaşandı. Almanya Savunma Bakanı Ursula von der Leyen, Suriye'ye karşı konuşlandırılan patriotları denetledi. Alman Bakan, "NATO demek ittifak demek. Suriye'deki savaşta Türk devletinin üstlendiği çok önemli bir görev var" dedi.

NATO demek dayanışma ve ittifak demek. Tabi burada bu şekilde Alman askerlerinin görev almasına sebep olan konu da Suriye’deki iç savaştır. Çok ciddi bir konudur. Bu Suriye’deki iç savaşla bağlantılı olarak burada Türk halkının ve Türk devletinin de üstlenmiş olduğu çok önemli bir görev var.

ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorumlar

Ali Topuksöker :

Sakın sakın bu tuzağa düşmeyin değerli TSK, lütfen bu işi halletmenin siyasi bir boyutu vardır öyleki her iki ülke arasında imzalanmış anlaşmalar vardır ve bunlar iki ülke arasında barışçıl yollarla halledilmelidir şayet barışçıl yollar tıkanırsa o zaman bu uluslararası boyuta taşınır ve mutlaka barışçıl bir atılımlarla bu halledilir, akıl iradesi olanlar, mantıkla hareket edenler bilirlerki Türkiye'nin bir savaşa girmesi öncelikle nice canlara ve sonrada yıllarca ödememiz gereken mali sıkıntılara bizi boğarak çok büyük bir yükün altında ezecektir, biz savaş istemiyoruz herkesle barış içersinde yaşamak istiyoruz eğer illede akpli bakanlar savaşmak istiyorlarsa bizzat kendileri ve oğullarıyla birlikte gidip savaşsınlar Türk Millet onun partisinin savaş köleliğini yapmayacaktır!

gurbetci :

Bu gorevi Turk halki deyil Emperyalislerin Turkiyenin basina bela ettigi Akp hukumeti yuklenmistir Nato demek Amerika demektir

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar